Menu Zamknij

1 NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2021r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny. Adwent ma podwójny charakter. Jest przygotowaniem do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez co wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego na ziemię. Równocześnie jest to czas, który skierowuje nas ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych racji Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
2. W Adwencie zapraszamy na roraty. Są to Msze Święte, o brzasku dnia, wspominające NMP oczekującą narodzin Jezusa Chrystusa. Roraty w naszym kościele będą sprawowane we wszystkie niedziele Adwentu o godz. 7:00, a w dni powszednie o godz. 6:30, a we środę i sobotę o godz. 18:00. Na roraty przychodzimy ze świecami lub lampionami. W tym roku pragniemy zaprosić na roraty dzieci – w środę i sobotę rano, na godz. 6:30. Po roratach na wszystkie dzieci, również rodziców, będzie czekało śniadanie w salce przy zakrystii. Zapraszamy rodziców z dziećmi.
3. W Adwencie będziemy przeżywali nasze parafialne rekolekcje adwentowe w dniach 17-18-19 grudnia. Poprowadzi je o. Paweł Bucki, jezuita, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Wasilkowie.
4. Pan Mariusz, nasz organista rozprowadza już od dzisiaj opłatki wigilijne. Cały dochód ze sprzedaży jest przeznaczony jest dla naszego organisty.
5. Przypominamy, że sobotnia Msza Święta o godz. 18:00 jest Mszą Świętą Niedzielną. Msza Święta w sobotę wieczorem jest celebrowana tak, jak w niedzielę – czyli jest nie-dzielna liturgia słowa, kazanie, śpiew Chwała na wysokości Bogu i Wierzę. Zbiera się również ofiary na tacę i czyta się ogłoszenia.
6. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 30.11 (wt.) – Święto św. Andrzeja, Apostoła,
– 03.12 (pt.) – Wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera i doktora Kościoła.
7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
8. Do chorych naszych parafian, których odwiedzamy w pierwsze piątki, w tym miesiącu udamy się 20 grudnia. W związku z tym prosimy o zgłaszanie innych chorych, abyśmy przed świętami mogli ich odwiedzić z posługą sakramentalną.
9. Dzieci i młodzież naszej parafii zapraszamy na adwentowe rekolekcje zamknięte do Hermanówki w dniach 10-12 grudnia. Rekolekcje te organizuje ks. Rafał. Do niego też należy się zgłaszać. Kosz wyjazdu 70,- zł.
10. W przyszłą niedzielę, w naszej parafii, odbędzie się kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na leczenie chorego na chorobę nowotworową Krzysztofa Łupińskiego ze Wspólnoty KAIROS.
11. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną w czasie Adwentu wykonać gest miłości w kierunku najmniejszych do włączenia się w akcję „Paczuszka dla Maluszka”! Jej celem jest zbiórka akcesoriów niemowlęcych, takich jak: pieluchy, nowe ubranka i zabawki, kosmetyki dla niemowląt i ich mam (tj. mydełka, oliwki, żele i szampony dla niemowląt, delikatne proszki do prania, waciki, mokre chusteczki itp.), które zostaną podarowane podopiecznym Domu Samotnej Matki w Supraślu oraz Fundacji „Pomóż Im” Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Akcesoria prosimy przynosić do zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Zbiórka trwa od pierwszej do czwartej niedzieli Adwentu.
12. Zbieramy również ciepłą odzież dla ubogich dorosłych, przede wszystkim nową bieliznę i buty. Ciepłe kurtki czy płaszcze mogą być używane, ale powinny być uprane i w dobrym stanie. Te rzeczy prosimy również przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
13. Kino Helios w Galerii Alfa zaprasza na projekcję filmu „Nędzarz i madam”, o życiu św. Brata Alberta: 5 grudnia, w niedzielę o godz. 10:00. Cena biletu 18,90 zł. Chętnych do obejrzenia tego filmu prosimy o zgłoszenie się do zakrystii, ponieważ musimy zgłosić liczbę tych osób do kina.
14. W następną niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na Kościół na Wschodzie.
15. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka: + Irena Szymańska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …