Menu Zamknij

2 NIEDZIELA ADWENTU – 5.12.2021r.

1. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele są celebrowane we wszystkie niedziele Adwentu o godz. 7:00, a w dni powszednie o godz. 6:30, a we środę i sobotę o godz. 18:00. Na roraty przychodzimy ze świecami lub lampionami. Dzieci na roraty zapraszamy w środę i sobotę rano, na godz. 6:30. Po roratach dla dzieci i rodziców urządzamy śniadanie w auli domu parafialnego.
2. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR. Rozpoczęcie o godz. 16:30 w kościele.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 06.12 (pon.) – Wsp św. Mikołaja, biskupa,
– 07.12 (wt.) – Wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora K-ła,
– 08.12 (śr.) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to Dzień Świętości Życia. Porządek Mszy Świętych: 6:30 (roraty z dziećmi), 8:00, 10:00 i 18:00. Na godz. 12:00 w południe zapraszamy na tzw. „Godzinę Łaski”. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy wypraszali o potrzebne łaski dla siebie i całego świata.
4. Za tydzień, w niedzielę będziemy udzielali błogosławieństwa mamom oczekującym potomstwa.
5. Przypominamy, że do chorych naszych parafian, których odwiedzamy w pierwsze piątki, w tym miesiącu udamy się 20 grudnia. W związku z tym prosimy o zgłaszanie innych chorych, abyśmy przed świętami mogli ich odwiedzić z posługą sakramentalną.
6. Dzieci i młodzież naszej parafii zapraszamy na adwentowe rekolekcje zamknięte do Hermanówki w dniach 10-12 grudnia. Rekolekcje te organizuje ks. Rafał. Ks. Rafała zgłoszenia na te rekolekcje przyjmuje do 8 grudnia. Kosz wyjazdu 70,- zł.
7. U Pana Mariusza, naszego organisty, można nabyć opłatki wigilijne.
8. Dzisiaj, w naszej parafii odbywa się kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży będzie prze-znaczony na leczenie chorego na chorobę nowotworową Krzysztofa Łupińskiego ze Wspólnoty KAIROS.
9. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będzie można nabyć za tydzień w niedzielę. W następną niedzielę, kupując świąteczne stroiki, można będzie wesprzeć naszą parafiankę, która samotnie wychowuje niepełnosprawne dziecko.
10. Dzisiaj zbierane ofiary do puszek będą przeznaczone na Kościół na Wschodzie.
11. Informujemy, że wszystkie ogłoszenia, wydarzenia z życia parafii i fotorelacje można znaleźć na fanpage: Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Maryi. Zachęcamy do polubienia i śledzenia.
12. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Filip Juchnicki, Jadwiga Lulewicz, Iwona Okurowska, Helena Tomaszewska, Waldemar Wojciech Ondruch. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …