Menu Zamknij

3 NIEDZIELA ADWENTU – 12.12.2021r.

1. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele są celebrowane we wszystkie niedziele Adwentu o godz. 7:00, a w dni powszednie o godz. 6:30, a we środę i sobotę o godz. 18:00. Na roraty przychodzimy ze świecami lub lampionami. Dzieci na roraty zapraszamy w środę i sobotę rano, na godz. 6:30. Po roratach dla dzieci i rodziców urządzamy śniadanie w auli domu parafialnego.
2. W tym tygodniu będziemy przeżywali w naszej parafii rekolekcje adwentowe w dniach 17-18-19 grudnia (piątek, sobota i niedziela). W piątek i sobotę Msze Święte z kazaniem rekolekcyjnym będą celebrowane o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. W sobotę o godz. 6:30 roraty z dziećmi. W niedzielę porządek niedzielny. Piątek i sobota są dniami przeznaczonymi na spowiedź świętą. Prosimy nie odkładać spowiedzi na niedzielę, czy dni tuż przed świętami. Proszę skorzystać z możliwości wyspowiadania się u zaproszonych spowiedników – księży z sąsiednich parafii. Kazania rekolekcyjne będzie głosił o. Paweł Bucki, jezuita, proboszcz parafii w Wasilkowie. Gorąco polecamy nasze rekolekcje Waszej modlitewnej pamięci.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 13.12 (pon.) – Wsp św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
– 14.12 (wt.) – Wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
4. Jutro, 13 grudnia, wypada 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Módlmy się za poległych górników kopalni „Wujek” i inne ofiary komunistycznego systemu.
5. 8. rocznica święceń ks. Bpa Henryka Ciereszki wypada 15.12. Polecamy księdza biskupa modlitwom naszych parafian.
6. Przypominamy, że do chorych naszych parafian, z przedświąteczną posługą sakramentalną udamy się 20 grudnia w poniedziałek, w godz. od 9:00 do 11:00. W związku z tym prosimy o zgłaszanie Waszych chorych.
7. Dzisiaj udzielamy błogosławieństwa mamom oczekującym potomstwa.
8. U Pana Mariusza, naszego organisty, można nabyć opłatki wigilijne.
9. Od dzisiaj rozprowadzamy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dzisiaj również, kupując świąteczne stroiki, można będzie wesprzeć naszą parafiankę, która samotnie wychowuje niepełnosprawne dziecko.
10. Msza Święta z okazji przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju będzie sprawowana w niedzielę 19 grudnia o godz. 16:30 w Archikatedrze Białostockiej. Po Mszy Świętej na dziedzińcu Pałacu Branickich nastąpi obrzędowe zapalenie ognia i przekazanie Światła mieszkańcom Białegostoku.
11. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza osoby samotne i potrzebujące na Wigilię, która odbędzie się 24 grudnia 2021 r. o godz. 12.00 na placu przed Katedrą w Białymstoku. Z powodu pandemii gotowe potrawy wigilijne będzie można otrzymać w formie paczek.
12. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: ++ Leonarda Żukowska, Jerzy Karol Lipski, Zbigniew Mierzwiński, Józef Piotr Wyszyński, Władysława Brańska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …