Menu Zamknij

4 NIEDZIELA ADWENTU – 18.12.2021r.

1. Kończymy nasze tegoroczne rekolekcje adwentowe. Serdecznie dziękuję o. Pawłowi Buckiemu, naszemu rekolekcjoniście, za przygotowanie nas do przeżycia Uroczystości Świąt Narodzenia Pańskiego, przez głoszenie słowa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
2. Do naszych chorych parafian, z przedświąteczną posługą sakramentalną, udamy się jutro w godz. od 9:00 do 11:00. Można jeszcze dzisiaj zgłaszać chorych.
3. 24 grudnia, w piątek – Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Tę wielką Uroczystość rozpoczynamy tradycyjnie w naszych domach wieczerzą wigilijną. Zachęcamy, aby dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń były poprzedzone odczytaniem fragmentu Ewangelii o Narodzenia Pana Jezusa. Śpiewajmy kolędy. Zachowajmy podczas wieczerzy wigilijnej zwyczaj nie spożywania potraw mięsnych.
4. W tym roku w naszej parafii Pasterka będzie sprawowana o godz. 21:00 w Kurianach, oraz o 22:00 i 24:00 w naszym kościele parafialnym. Podczas Pasterki ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.
5. W pierwszy dzień świąt Msze Święte będą celebrowane według porządku niedzielnego (pierwsza Msza Święta o godz. 8:00), z wyjątkiem Mszy Świętej o godz. 13:00. Podobnie będzie w drugi dzień świąt. W drugi dzień świąt ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na KUL i Centrum Formacji w Białymstoku.
6. U Pana Mariusza można nabyć opłatki wigilijne. Rozprowadzamy również świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Również dzisiaj, kupując świąteczne stroiki, można będzie wesprzeć naszą parafiankę, która samotnie wychowuje niepełnosprawne dziecko.
7. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza osoby samotne i potrzebujące na Wigilię, która odbędzie się 24 grudnia 2021 r. o godz. 12.00 na placu przed Katedrą w Białymstoku. Z powodu pandemii gotowe potrawy wigilijne będzie można otrzymać w formie pa-czek.
8. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: ++ Edward Parafianowicz, Dariusz Kopyciński, Genowefa Pankiewicz, Antoni Rutkowski, Dariusz Ciszewski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …