Menu Zamknij

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.1.2022r.

1. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 31.01 (pn.) – Wsp. św. Jana Bosko, prezbitera;
– 2.02 (śr.) – Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszej świątyni będą celebrowane o godz. 08:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy święcili świece gromniczne. Tego dnia wypada dzień Życia Konsekrowanego – będziemy się modlić w intencji sióstr zakonnych i zakonników. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na zakony klauzurowe;
– 3.02 (czw.) – Wsp. św Błażeja, biskupa i męczennika. Tego dnia będziemy święcili świece tzw. „błażejówki” i udzielali błogosławieństwa osobom z chorobami gardła;
– 5.02 (sob.) – Wsp. św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Tego dnia święcimy chleb i wodę św. Agaty.
2. Już dzisiaj można zaopatrywać się w świece gromniczne do poświęcenia 2 lutego. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na Caritas parafialną.
3. W dniu dzisiejszym podczas Mszy Świętej o godz. 11:30 będziemy wspominali ks. Stanisława Suchowolca, dojlidzkiego duszpasterza, zmarłego tragicznie 30 stycznia 1989 roku. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. Abp Metropolita Białostocki Józef Guzdek.
4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy naszych chorych parafian z po-sługą sakramentalną. Będziemy w godzinach od 9:00 do 11:00. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
5. Jeszcze raz dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii z okazji tegorocznej kolędy. Ofiary można oczywiście jeszcze składać bezpośrednio księżom lub w formie przelewu bankowego na konto naszej parafii. Numer konta podany jest na stronie internetowej naszej parafii.
6. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Nina Cudowska,  + Marian Bakłażec. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …