Menu Zamknij

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.2.2022r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Początek o godz. 16:00 w auli domu parafialnego.
2. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30.
3. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 10.02 (czw.) – Wsp. św. Scholastyki, dziewicy;
– 11.02 (pt.) – Wsp. NMP z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy tego dnia do naszej świątyni chorych, na Mszę Świętą o godz. 18:00. Będzie im udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych.
4. „Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą do wszystkich parafian o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS 0000269579 można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas, na plakacie na tablicy informacyjnej oraz ulotkach w przedsionku kościoła.”
5. Ukazał się nowy numer “Dróg Miłosierdzia”, którego temat “Podziel się sercem z bliźnim” nawiązuje do obchodzonego 11 lutego 30. Światowego Dnia Chorego. Proponujemy spojrzenie na towarzyszenie osobom chorym i cierpiącym oczami lekarza oraz kapelana szpitalnego. Kolejny artykuł podejmuje problem osób w potrzebie: czy trzeba im pomagać? jak traktować potrzebujących, którzy odrzucają proponowaną im pomoc i jak traktować tych, którzy jej nadużywają? W numerze znajdują się również takie teksty, jak:  Konsekrowani – znak dla świata, Uświęcenie przez Niepokalaną oraz  Wychowanie bez nagród i kar.
6. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Leokadia Roszkowska, + Kazimierz Jaworowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …