Menu Zamknij

8 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.2.2022r.

1. W najbliższą środę rozpoczyna się Wielki Post. Jest to czas, w którym wierzący chrześcijanie, słuchając słowa Bożego i trwając na modlitwie, przez pokutę i umartwienie, przygotowują się do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, podczas obchodów misterium paschalnego.

2. W środę popielcową zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej z posypaniem głów popiołem. Msze Święte w naszym kościele będą celebrowane o godz. 08:00, 10:00 i 18:00. W środę popielcową obowiązuje nas wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ilościowy, to znaczy umniejszenie spożywania pokarmów.
3. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele będą odbywały się według następującego porządku: Gorzkie Żale – we środy, soboty i niedziele o godz. 17:30. Droga Krzyżowa – w niedziele po Mszy Świętej o godz. 11:30 i w piątki o godz. 17:15 oraz po Mszy Świętej wieczornej, prowadzona przez młodzież. Droga Krzyżowa dla dzieci – w niedziele podczas Mszy Świętej o godz. 13.

4. Na początku wielkiego postu organizujemy w naszej parafii rekolekcje. Są one po to, aby dobrze rozpocząć ten święty czas i właściwie go przeżyć. Rekolekcje rozpoczną się za tydzień w niedzielę 6 marca i potrwają do środy 9 marca. Rekolekcje będzie prowadził ks. Jerzy Sokołowski, proboszcz parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku.

5. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za grzechy pijaństwa i inne z nimi związane, a także czas podejmowania abstynencji w intencji nawrócenia nadmiernie pijących.
6. Apostolstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej, w ramach Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, zaprasza na spotkanie członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Spotkanie to rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w dolnym kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku w czwartek 3 marca b.r.

7. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 04.03 (pt.) – Uroczystość św. Kazimierza, Królewicza, Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej. Msza Święta ku czci św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej, będzie sprawowana 4 marca br. (piątek) o godz.18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Będziemy w godzinach od 9:00 do 11:00. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
9. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.
W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Damian Święcki, Henryk Dakowicz Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …