Menu Zamknij

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 6.3.2022r.

1. Rozpoczął się Wielki Post. Tradycyjnie na rozpoczęcie Wielkiego Postu organizujemy rekolekcje. Są one po to, aby dobrze rozpocząć ten święty czas i właściwie go przeżyć. Rekolekcje rozpoczynają się dzisiaj i potrwają do środy 9 marca. Każdego dnia rekolekcyjnego zapraszamy na Msze Święte z nauką rekolekcyjną o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. Każdego dnia po Mszy Świętej – wieczór ewangelizacyjny z modlitwą o zdrowienie i uwolnienie. Poniedziałek i wtorek są dniami przeznaczonymi na spowiedź świętą. Rekolekcje prowadzi ks. Jerzy Sokołowski, proboszcz parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku.

2. Rekolekcje można kontynuować włączając się w tzw. Seminarium Odnowy Wiary. Jest dziewięciotygodniowa formacja prowadząca do bardziej głębokiego doświadczenia wiary, przez studium Pisma Świętego i modlitwę. Seminarium rozpocznie się we wtorek 15.03 po Mszy Świętej wieczornej.
3. Przypominamy, że nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odbywają się według następującego porządku: Gorzkie Żale – we środy, soboty i niedziele o godz. 17:30. Droga Krzyżowa – w niedziele po Mszy Świętej o godz. 11:30 i w piątki o godz. 17:15 oraz po Mszy Świętej wieczornej, prowadzona przez młodzież. Droga Krzyżowa dla dzieci – w niedziele podczas Mszy Świętej o godz. 13.

4. W tym tygodniu (we wtorek) wypada 8 marca. Jest to Dzień Kobiet. Tego dnia modlimy się za niewiasty, prosząc Pana, aby przede wszystkim szanowana była ich godność.

5. Msza Święta dziękczynna za ocalenie miasta Białegostoku, w 33. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, będzie sprawowana we środę, 9 marca 2022 roku, o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki.
6. Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny przy ul. Mickiewicza 43 w Białymstoku ogłasza nabór do oddziału przedszkolnego – grupa „0” i klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023. Dni Otwarte odbędą się w dniach 9 i 30 marca w godzinach 16.00 – 18.00. Trwa też nabór do Liceum Ogólnokształcącego Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny przy ul. Mickiewicza 43 w Białymstoku. Bliższe informacje na stronie internetowej www.szkola.misjonarki.pl.
6. Ukazał się nowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Do każdego egzemplarza dołączona jest książeczka z Drogą Krzyżową według rozważań bł. ks. Michała Sopoćki. Temat tego numeru „Czas nawrócenia” związany jest z rozpoczętym właśnie okresem Wielkiego Postu.
7. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane do puszek będą przeznaczone na Misje Święte.
8. W ubiegłą niedzielę i w środę popielcową zebraliśmy kwotę 29.166,- zł na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
9. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka: + Walentyna Bartkiewicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …