Menu Zamknij

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13.3.2022r.

1. W dniu dzisiejszym wypada 9. Rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się w jego intencji.
2. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach na rozpoczęcie wielkiego postu. Niech dalsza część tego czasu nawrócenia obfituje w głębokie doświadczenie obecności Pana Jezusa w Waszym życiu. Tradycyjne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 8-9-10 kwietnia. Będzie je prowadził ks. Rafał Kosikowski, sędzia Sądu Metropolitalnego Białostockiego.

3. Rekolekcje można kontynuować włączając się w tzw. Seminarium Odnowy Wiry. Jest dziewięciotygodniowa formacja prowadząca do bardziej głębokiego doświadczenia wiary, przez studium Pisma Świętego i modlitwę. Seminarium rozpocznie się w najbliższy wtorek 15.03 po Mszy Świętej wieczornej.
4. Ze stolika w przedsionku kościoła można wziąć skarbonkę Jałmużny Wielkopostnej. Rezygnując w wielkim poście z jakiejś przyjemności oraz składając ofiarę do skarbonki, możemy przyjść z pomocą wielu potrzebującym. Zachęcamy nie tylko dzieci, ale całe rodziny, do włączenia się w to dzieło miłosierdzia. Skarbonki wypełnione naszymi ofiarami zwrócimy w Wielki Czwartek. Będą one przyniesione w darze ofiarnym do ołtarza podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej.

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
6. W liturgii najbliższego tygodnia:
19.03 (sob.) – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Porządek Mszy Świętych: 08:00, 10:00. O godz. 10:00 będzie sprawowana tzw. Msza Święta składkowa „do św. Józefa”. Przyjmujemy na tę Mszę w zakrystii Wasze intencje.
7. Msza św. z okazji Imienin Arcybiskupa Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego oraz Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego będzie sprawowana w Archikatedrze białostockiej w piątek, 18 marca br. o godz. 18.00. Zapraszamy do modlitwy w intencji Dostojnych Solenizantów.
8. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza pracowników świata medycznego na Rekolekcje Wielkopostne do Domu Księży Werbistów przy ul. Zambrowskiej 24 w Kleosinie w dniach 18-19-20 marca br. Rekolekcje są otwarte. Rozpoczną się w piątek 18 marca o godz. 18.00 w kaplicy Domu Księży Werbistów w Kleosinie.
9. Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny przy ul. Mickiewicza 43 w Białymstoku ogłasza nabór do oddziału przedszkolnego – grupa „0” i klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023. Dni Otwarte odbędą się w dniu 30 marca w godzinach 16.00 – 18.00. Trwa też nabór do Liceum Ogólnokształcącego Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny przy ul. Mickiewicza 43 w Białymstoku. Bliższe informacje na stronie internetowej www.szkola.misjonarki.pl.
10. Caritas Archidiecezji Białostockiej włącza się do ogólnopolskiej akcji Caritas Polska „Paczka dla Ukrainy”. Prosimy o zapoznanie się z konkretną listą produktów, według której należy przygotować paczkę. Dostępna jest na stronie Caritas, ale również w zakrystii i kancelarii parafialnej. Są na niej głównie artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, a także artykuły higieniczne. Ważne, aby waga paczki nie przekraczała 18 kg. O ile to możliwe, prosimy o przynoszenie tych paczek w kartonach niezaklejonych do naszego parafialnego Caritasu lub na plebanię.
11. W związku z pomocą dla uchodźców z Ukrainy prosimy o podanie informacji, czy ktoś z naszych parafian przyjął już jakieś osoby. Jeśli są na naszym terenie uchodźcy, jako parafia będziemy im pomagać. Naszych parafian będziemy wówczas prosili o wsparcie.
12. Dzisiaj zebrane ofiary do puszek będą przeznaczone na Misje Święte.
13. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie:
++ Czesław Duliniec, Józefa Tarasiuk, Eugeniusz Konert. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …