Menu Zamknij

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20.3.2022r.

1. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
2. Można jeszcze wziąć udział w tzw. Seminarium Odnowy Wiary. Jest to dziewięciotygodniowa formacja prowadząca do bardziej głębokiego doświadczenia wiary, przez studium Pisma Świętego i modlitwę. Najbliższe spotkanie we wtorek 22.03 po Mszy Świętej wieczornej.

3. W tym tygodniu odbędą się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Szkoła Rolnicza będzie miała swoje rekolekcje 22 i 23 marca (we wtorek i środę). We wtorek o godz. 10:00 spotkanie rekolekcyjne na Sali gimnastycznej. We środę o godz. 10:00 sakrament pokuty i Msza Święta w kościele.
4. Dzieci ze szkoły podstawowej nr 20 zapraszamy na rekolekcje 24 i 25 marca (we czwartek i piątek). We czwartek Droga Krzyżowa o godz. 10:00 w kościele. W piątek sakrament pokuty i Msza Święta o godz. 09:30 w kościele. Dzieci prosimy, aby przyniosły we czwartek na Drogę Krzyżową kamienie. Będą użyte podczas tego nabożeństwa. Prosimy rodziców o zainteresowanie się rekolekcjami swoich dzieci i spowodowanie ich obecności.

5. Przypominamy, że tradycyjne rekolekcje wielkopostnej w naszej parafii będą odbywać się w dniach 8-9 -10. 04.2022r.
6. W liturgii najbliższego tygodnia:
25.03 (pt.) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 08:00, 10:00 i 18:00. Jest to Dzień Świętości Życia. Tego dnia podejmujemy dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.
7. We czwartek 24.03 wypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.
8. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla środowiska akademickiego. Odbędą się one w dwóch turach. Pierwszą, w dniach 27-29 marca w parafii p.w. NMP Matki Kościoła wygłosi ks. Łukasz Kisielewski, drugą zaś, w dniach 3-5 kwietnia w parafii katedralnej o. Luca Bovio. Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 19.30.
9. Przedszkole Familijne i Szkoła Podstawowa STER, które łączą wysoki poziom nauczania z wychowaniem w wartościach chrześcijańskich, prowadzą nabór do przedszkola oraz klas I, II, III i IV szkoły podstawowej. Trwają dni otwarte. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.