Menu Zamknij

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27.3.2022r.

1. W tym tygodniu odbyły się w naszej parafii rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Szczególnie ucieszyła nas obecność tak wielu dzieci ze SP nr 20. Dziękujemy katechetkom, pani Małgorzacie i pani Iwonie za troskę o organizację tych rekolekcji. Dziękujemy również ks. Antoniemu, który te rekolekcje prowadził.
2. Przypominamy, że tradycyjne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą odbywać się w dniach 8-9-10 kwietnia (piątek, sobota i Niedziela Palmowa). Słowo Boże podczas rekolekcji będzie głosił ks. Rafał Kosikowski, sędzia Sądu Metropolitalnego Białostockiego.
3. Informacje dotyczące udzielania sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania rozpocznie się dnia 8 maja, pod-czas Mszy Świętej o godz. 11:30. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie w Domu Parafialnym. Na to spotkanie zapraszamy młodzież z klas 8 Szkoły Podstawowej, wraz z rodzicami. Sakrament bierzmowania będzie udzielony, po rocznym przygotowaniu, po Wielkanocy 2023 r.
4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta.
5. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
6. Do naszych chorych parafian z posługą sakramentalną udamy się w Wielki Poniedziałek. Dlatego prosimy o zgłaszanie chorych, aby umożliwić im przed świętami skorzystanie z sakramentów świętych.
7. Rekolekcje Wielkopostne parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz prawników odbędą się w dniach 3-5 kwietnia, niedziela – poniedziałek – wtorek, w Archikatedrze Białostockiej. Msza św. codziennie o godz. 18.00. Rekolekcje pod hasłem “Miłość i Światło” poprowadzi Jezuita, o. Bartłomiej Hućko. Zapraszamy do uczestnictwa.
8. Pan Mariusz, nasz organista zaprasza wszystkich chętnych do śpiewania w chórze parafialnym. Trzeba się do niego zgłosić po Mszy Świętej.
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tzw. „Paschałki” – świece na stół wielka-nocny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wsparcie ubogich naszej parafii.
10. Przyjmujemy również ofiary na kwiaty do „grobu Pańskiego”.

11. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka: + Jadwiga Parafianowicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie …