Menu Zamknij

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3.4.2022r.

1. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30.
2. W najbliższym tygodniu, w dniach 8-9-10 kwietnia (piątek, sobota i Niedziela Palmowa) będą odbywać się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. W piątek i sobotę Msze Święte z nauką rekolekcyjną w godz. 10:00, 16:30, 18:00. Są to dni spowiedzi świętej. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z możliwości nawiązania ponownego kontaktu z Panem Bogiem przez sakrament pokuty i pojednania. Słowo Boże podczas rekolekcji będzie głosił ks. Rafał Kosikowski, sędzia Sądu Metropolitalnego Białostockiego.
3. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy święcili palmy.
4. Do naszych chorych parafian z posługą sakramentalną udamy się w Wielki Poniedziałek. Dlatego prosimy o zgłaszanie chorych, aby umożliwić im przed świętami skorzystanie z sakramentów świętych.
5. Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego odbędzie się w piątek, 8 kwietnia i przejdzie ulicami Białegostoku od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy Katedrze. Tegoroczną Drogę Krzyżową organizuje Rada Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa.
6. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku we współpracy z Archidiecezjalnym Duszpasterzem Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza na wielkoczwartkowe spotkanie ministrantów, które odbędzie się w gmachu Seminarium przy ul. Warszawskiej 46 w Białymstoku dn. 14 kwietnia 2022r. Spotkanie rozpocznie się po Mszy Świętej Krzyżma.
7. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza również na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej (od 16 roku życia) organizowane w dniach 22-24.04.2022 r. Szczegółowe informacje o zgłoszeniach znajdują się na stronie internetowej Seminarium Duchownego.
8. Informacje dotyczące udzielania sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania rozpocznie się dnia 8 maja, podczas Mszy Świętej o godz. 11:30. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie w Domu Parafialnym. Na to spotkanie zapraszamy młodzież z klas 8 Szkoły Podstawowej, wraz z rodzicami. Sakrament bierzmowania będzie udzielony, po rocznym przygotowaniu, po Wielkanocy 2023 r.
9. Pan Mariusz, nasz organista zaprasza wszystkich chętnych do śpiewania w chórze parafialnym. Próby chóru odbywają się w poniedziałki o godz. 19:00 w auli domu parafialnego.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tzw. „Paschałki” – świece na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wsparcie ubogich naszej parafii.
11. Przyjmujemy również ofiary na kwiaty do „grobu Pańskiego”.

12. Zapraszamy do lektury nowego numeru  “Dróg Miłosierdzia” poświęconego zbliżającym się świętom wielkanocnym. Pomocą w ich owocnym przeżyciu może być przewodnik po Triduum Paschalnym, zatytułowany “Trzy Święte Dni”. Zamieszczone są również artykuły nt. pomocy udzielanej Ukrainie przez naszą archidiecezję. Również inne artykuły nt. wojny na Ukrainie, zawierzeniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Z jednego z artykułów możemy dowiedzieć się o tzw. agnuskach, malutkich obrazach Jezusa Miłosiernego, które ks. Sopoćko rozprowadzał w czasie II wojny światowej. Agnuski, w nowocześniejszej formie z modlitwami w języku ukraińskim, rosyjskim i polskim, docierają dziś w dużych ilościach do walczących żołnierzy, do cierpiących i umierających.
13. Dzisiaj po Mszy Świętej będą zbierane do puszek ofiary na pomoc rodzinie, której spalił się, w dość znacznej części, dom mieszkalny przy ul. Zawilców, w sąsiedniej parafii, w Dojlidach Górnych. Wesprzyjmy pogorzelców. Jest to rodzina, która posiada swoje korzenie w naszej parafii. Są naszymi braćmi w wierze.
14. W tym tygodni odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Wiesław Gryncewicz. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie …