Menu Zamknij

NIEDZIELA PALMOWA – 10.4.2022r.

1. Kończą się nasze rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy ks. Rafałowi Kosikowskiemu za głoszone słowo Boże i duchowe przygotowanie nas do przeżycia świąt paschalnych.
2. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, podczas którego Kościół sprawuje zbawcze misteria dokonane przez Jezusa Chrystusa, poczynając od Jego wjazdu do Jerozolimy. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. W te dni spowiadamy od godz. 17:00 do końca Mszy Świętej.
3. W Wielki Poniedziałek odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Można tych chorych jeszcze zgłaszać. Będziemy u nich w godz. od 09:00 do 11:00.
4. W Wielki Czwartek obchodzimy dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza Święta Krzyżma, podczas której kapłani naszej archidiecezji odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie i zostaną poświęcone oleje święte, będzie sprawowana o godz. 9:00 w Katedrze Białostockiej. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
5. W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. Podczas tej Mszy Świętej będą wyświęceni do posługi w Zgromadzeniu Liturgicznym nowi ministranci. Taca tego dnia będzie przeznaczona na wsparcie najuboższych rodzin naszej parafii. Na tę Mszę Świętą niech dzieci przyniosą skarbonki z Jałmużną Wielkopostną. W Wielki Czwartek spowiadamy od godz. 17:00 do rozpoczęcia nabożeństwa. Po Mszy Świętej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. „ciemnicy”, gdzie będziemy mogli adorować Pana Jezusa, aż do godz. 24:00. Do godz. 24:00 będziemy również spowiadali, gdyż nasza parafia włączyła się do ogólnopolskiej akcji „noc konfesjonałów”.
6. W Wielki Piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu w „ciemnicy” od godz. 10:00. O godz. 9:00 będziemy śpiewać psalmy z Jutrzni i Godziny Czytań. Spowiadamy od godz. 17:00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do godz. 22:00. Taca tego dnia będzie przeznaczona na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek rozpocznie się nowenna do Miłosierdzia Bożego, odmawiana codziennie przez cały tydzień przed wieczorną Mszą Świętą. W wielki Piątek wszystkich katolików w Polsce obowiązuje post, a więc powstrzymanie się od jedzenia pokarmów mięsnych jak również umiar w jedzeniu – tylko jeden posiłek.
7. W Wielką Sobotę – adoracja Najświętszego Sakrament w Grobie Pańskim od godz. 10:00. O godz. 9:00 śpiewać będziemy psalmy z Jutrzni i Godziny Czytań. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10:00, co godzinę. Ostatnie święcenie odbędzie się o godz. 17:00. Święcenie pokarmów w Kurianach o godz. 12:00. W Wielką Sobotę spowiadamy od godz. 21:00 do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.
8. Wigilia Paschalna w sobotę o godz. 22:00. Rozpoczyna ona obchód Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to najważniejsze nabożeństwo w całym roku liturgicznym. Prosimy o zabranie ze sobą świec – najlepiej, żeby to były nasze świece od chrztu świętego. Wigilia Paschalna zakończy się procesją rezurekcyjną w nocy. Prosimy o przygotowanie się do procesji wszystkich, którzy biorą w niej aktywny udział. Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi do sypania kwiatów podczas tej procesji.
9. W pierwszy dzień świąt pierwsza Msza Święta będzie celebrowana o godz. 6:00. Następna Msza Święta o godz. 10:00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 8:00. Nie będzie również Mszy Świętej o godz. 13:00 z dziećmi.
10. Informacje dotyczące udzielania sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania rozpocznie się dnia 8 maja, podczas Mszy Świętej o godz. 11:30. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie w Domu Parafialnym. Na to spotkanie zapraszamy młodzież z klas 8 Szkoły Podstawowej, wraz z rodzicami. Sakrament bierzmowania będzie udzielony, po rocznym przygotowaniu, po Wielkanocy 2023 r.
9. Rodzina, która w ubiegłą niedzielę zbierała ofiary na odremontowanie swojego domu po pożarze, dziękuje z całego serca za naszą hojność. Zebrano do puszek 9290,92 zł i 5 euro. Bardzo dziękujemy. Msza Święta w intencji wszystkich darczyńców będzie sprawowana dnia 20 kwietnia o godz. 6:30 w naszym kościele.
10. Dzisiaj ofiary na kwiaty go „Grobu Pańskiego” można wrzucać do puszki.
11. W tym tygodni odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Henryk Miłaszewicz. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie …