Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 17.4.2022r.

1. W imieniu kapłanów pracujących w naszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne naszym parafianom i gościom. Niech Zwycięstwo Chrystusa Zmartwychwstałego rozpromieni mroki Waszego życia, wzmocni wiarę, pobudzi nadzieję, ożywi miłość. Życzymy radości paschalnej, Bożego pokoju i wszelkich Bożych łask.
2. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i pobożnego przeżycia świętych dni Triduum Paschalnego:
– dziękuję asyście liturgicznej, wszystkim ministrantom, p. Gosi, zakrystiance, dziękuję wszystkim osobom, wykonującym czytania i śpiewy podczas liturgii;
– dziękuję również chórowi parafialnemu pod der. naszego organisty p. Mariusza Truszkowskiego; w tym roku chór był powiększony o śpiewaków z innych parafii, przyjaciół i znajomych naszego organisty. Nie trzeba powtarzać, że bez pięknego śpiewu i muzyki nawet najwznioślejsze obrzędy tracą swój blask i wartość. Tym bardziej dziękujemy naszym śpiewakom, bo rzeczywiście wprowadzaliście nas w tajemnicę obrzędów liturgicznych;
– dziękuję za przygotowanie tegorocznego „grobu pańskiego” – dziękuję ks. Łukaszowi, pod którego dowództwem szły prace, wszystkim pomocnikom: panu Tadeuszowi Filipczukowi, panom z „wieczorów małżeńskich”, ministrantom seniorom, panu Jarosławowi Przemielewskiemu, za dostarczenie gruzu, państwu Drozdowskich za kwiaty do grobu. Wszystkim Wam, którzyście poświęcili swój czas, tak drogi przed świętami, bardzo dziękuję.
– na koniec dziękuję naszym księżom ks. Rafałowi, ks. Antoniemu i ks. Łukaszowi, za ofiarną i solidną służbę w tych dniach; szczególnie dziękuję za posługę w konfesjonale ks. Mieczysławowi Olszewskiemu i ks. Piotrowi Bogucie.
3. Dzisiaj, w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego pierwsza Msza Święta będzie celebrowana o godz. 6:00. Następna Msza Święta o godz. 10:00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 8:00. Nie będzie również Mszy Świętej o godz. 13:00 z dziećmi.
4. Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez osiem dni – jest to tzw. Oktawa Wielkanocna. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej w kolejne dni Oktawy. Jutro, w drugi dzień świąt, porządek Mszy Świętych taki, jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Jutro „taca” będzie przeznaczona na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne.
5. Informacje dotyczące udzielania sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania rozpocznie się dnia 8 maja, podczas Mszy Świętej o godz. 11:30. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie w Domu Parafialnym. Na to spotkanie zapraszamy młodzież z klas 8 Szkoły Podstawowej, wraz z rodzicami. Sakrament bierzmowania będzie udzielony, po rocznym przygotowaniu, po Wielkanocy 2023 r.
6. W tym tygodni odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Henryk Miłaszewicz, Wiesława Potocka. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …