Menu Zamknij

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24.4.2022r.

1. Dzisiaj z okazji Święta Miłosierdzia Bożego na terytorium Polski można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za odmówienie pobożne Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w monstrancji lub przechowywanym w tabernakulum.
2. Dzisiaj jeszcze odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 13:00 sprzed naszego kościoła. Główna Msza Święta w Sanktuarium, wieńcząca pielgrzymkę, będzie sprawowana o godz. 15:00. Pielgrzymkę z naszej parafii poprowadzi ks. Antoni.
3. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 25.04 (pn.) – Święto św. Marka, Ewangelisty;
– 26.04 (wt.) – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
– 27.04 (śr.) – Uroczystość św, Jerzego, męczennika, głównego patrona archidiecezji białostockiej;
– 29.04 (pt.) – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
4. Również 29 kwietnia, w piątek, obchodzony będzie Dzień Pamięci Męczenników Duchownych z czasów II wojny światowej. Będziemy polecać Panu Bogu wszystkich zamęczonych przez Niemców i Rosjan kapłanów i zakonników. Módlmy się, aby ofiara ich życia przynosiła obfity plon w postaci naszej osobistej wierności Panu Bogu.
5. Następna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
6. 1 maja, za tydzień, w niedzielę rozpocznie się nabożeństwo majowe, odprawiane codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy do wspólnej majowej modlitwy.
7. Informacje dotyczące udzielania sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania rozpocznie się dnia 8 maja, pod-czas Mszy Świętej o godz. 11:30. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie w Domu Parafialnym. Na to spotkanie zapraszamy młodzież z klas 8 Szkoły Podstawowej, wraz z rodzicami. Sakrament bierzmowania będzie udzielony, po rocznym przygotowaniu, po Wielkanocy 2023 r.
8. Kolejna XXVII Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę 7 maja o godz. 8.00. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie – całkowity koszt pielgrzymki to 7 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny.
9. Kino TON wznawia swoją działalność. W najbliższym czasie są do obejrzenia dwa filmy o tematyce chrześcijańskiej: „Mistrz i Madame” (film o św. Bracie Albercie) oraz „Cud Guadalupe” (pierwszy fabularny film kinowy o wydarzeniach w Guadalupe). Filmy będą wyświetlane jeszcze dzisiaj do środy. Cena biletu 20 zł. Bilety do nabycia w kasie Kina TON lub w księgarni św. Kazimierza. Szczegóły na plakatach.
10. Dzisiaj po Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na Caritas Archidiecezji.
11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana nasi zmarli parafianie: ++ Krystyna Siegieńczuk i Zyta Pełszyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …