Menu Zamknij

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 1.5.2022r.

1. Dzisiaj, tradycyjnie, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
2. Dzisiaj rozpoczyna się również nabożeństwo majowe, celebrowane codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy do wspólnej maryjnej modlitwy.
3. W przyszłą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Rozpoczęcie o godz.16:30 w kościele.
4. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 02.05 (pn.) – Wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
03.05 (wt.) – NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Tego dnia Msze Święte w naszym kościele będą celebrowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. W Kurianach o godz. 9:00
– 04.05 (śr.) – Wsp. św. Floriana, męczennika;
– 06.05 (pt.) – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
5. Następna niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godzi-ny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Będziemy w godzinach od 9:00 do 11:00.
7. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
8. Informacje dotyczące udzielania sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania rozpocznie się dnia 8 maja, w przyszłą niedzielę, podczas Mszy Świętej o godz. 11:30. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie w Domu Parafialnym. Na to spotkanie zapraszamy młodzież z klas 8 Szkoły Podstawowej, wraz z rodzicami. Sakrament bierzmowania będzie udzielony, po rocznym przygotowaniu, po Wielkanocy 2023 r.
9. Kolejna XXVII Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna wyruszy z Białostockiej Katedry w najbliższą sobotę, 7 maja o godz. 8.00. Zakończenie w Krypnie Mszą Świętą o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie – całkowity koszt pielgrzymki to 7 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny.

10.W terminie 8 maja -5 czerwiec 2022 organizowane są rekolekcje : „ Jak żyć , czyli szukać i znajdować Boga we wszystkim”. Są to rekolekcje w duch ignacjańskim. Zapisy i więcej informacji na: www.wzchbialystok.pl. Telefon 600 155-788 ( w godz. 17-21). W programie m.in.: codzienne spotkanie ogólne : konferencja i Eucharystia 19.00-21.00; codzienna modlitwa osobista- medytacja metodą ignacjańską ; cotygodniowa rozmowa z osobą towarzyszącą.
11. W następną niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na AWSD w Białymstoku.
12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana nasi zmarli parafianie: ++ Wiesława Lulewicz i Kazimierz Grzegorczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …