Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 29.5.2022r.

1. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – każdego dnia, przed wieczorną Mszą Świętą, podczas nabożeństwa majowego. Za udział w nowennie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nowenna zakończy się uroczystą Mszą Świętą Wigilijną w sobotę, o godz. 18:00. Po Mszy Świętej odbędzie się czuwanie modlitewne: adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa psalmami.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 30.05 (pn.) – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej (Fara) w Białymstoku;
– 31.05 (wt.) – Święto Nawiedzenia NMP. Tego dnia obchodzimy 9. rocznicę śmierci ks. Stanisława Zdziecha, poprzedniego proboszcza. Msza Święta w jego intencji będzie celebrowana o godz. 6:30 rano.
– 01.06 (śr.) – Wsp. Justyna, męczennika. Dzień Dziecka. Tego dnia rozpocznie się nabożeństwo czerwcowe. Będzie się ono odbywało codziennie o godz. 17:30.
– 03.06 (pt.) – Wsp. św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników.

3. Za tydzień, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, podczas Mszy Świętej o godz. 11:30 młodzież, która zgłosiła się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym roku złoży deklarację przystąpienia do tego sakramentu. Na tę Mszą Świętą zapraszamy również rodziców naszej młodzieży.
4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy również naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Będziemy w godzinach od 9:00 do 11:00.
5. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to zwłaszcza dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
6. Za tydzień, w przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 11:30, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
7. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na Dzień Skupienia Grona Przyjaciół Seminarium, które odbędzie się 31 maja 2022r. o godz. 16:00 w gmachu Seminarium przy ul. Warszawskiej 46 w Białymstoku. W programie: konferencja duchowa, nabożeństwo majowe, Eucharystia celebrowana przez Księży neoprezbiterów. Dzień skupienia zakończy wspólny posiłek.