Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 5.6.2022r.

1. Dzisiaj za odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny.
2. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
3. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 06.06 (pn.) – Święto NMP Matki Kościoła;
– 09.06 (czw.) – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów;
– 11.06 (sb.) – Wsp. św. Barnaby, Apostoła.
3. Za tydzień, w niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas Komunii Świętej Wielkanocnej.
4. W następną niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek w kościele o godz. 16:30.
5. W naszej parafii, w najbliższą sobotę, będziemy gościć znaną w Polsce biblistkę s. prof. Judytę Pudełko, ze Zgromadzenia Sióstr Boskiego Mistrza. Siostra wygłosi trzy konferencje o tematyce biblijnej w ramach odbywającego się w naszej parafii cyklu „Biblia bliżej nas”. Początek o godz. 9:00 w auli domu parafialnego.
6. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza na kolejną edycję Koncertu Uwielbienia “Bogu Dźwięki”, który wykonany zostanie przez akademicką scholę ADONAI wraz z zespołem i uczestnikami warsztatów muzycznych. Oprawę wizualną stanowić będą tworzone na żywo obrazy z piasku do każdego z utworów. Koncert odbędzie się w niedzielę, 12 czerwca br. o godz. 20.30 przed Archikatedrą białostocką. Wstęp wolny.
7. W dniach 18-19 czerwca 2022 r. (sobota-niedziela) organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich, którzy poprzez rowerowe pielgrzymowanie pragną uczcić Matę Bożą i wraz z Nią powierzać swoje intencje Panu Bogu. Pielgrzymka dotrze do Różanostockiego Sanktuarium w sobotę i następnego dnia powróci do Białegostoku, gdzie nastąpi jej zakończenie. Zapisy i szczegółowe informacje o pielgrzymce dostępne są na stronie – rekoakcje.pl – lub pod nr-em tel. 600 111 974.
8. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach 10-17 września b.r. W imieniu naszej parafii pielgrzymkę organizuje ks. Rafał. Do niego też należy zgłaszać swój udział w pielgrzymce. U ks. Rafała również można uzyskać wszelkie informacje na temat pielgrzymki. Kosz udziału w pielgrzymce: 4000,- zł i 120 $.
9. Zapraszamy do lektury nowych “Dróg Miłosierdzia”. Numer poświęcony jest głównie tematyce ojcostwa, w związku z obchodzonym w czerwcu Dniem Ojca. Ciekawe treści znajdziemy w artykule “Nikt nie rodzi się ojcem” oraz w świadectwach napisanych przez ojców w materiale pt. „Być tatą”. W tym miesiącu w naszej archidiecezji zostaną ustanowieni pierwsi w jej historii nadzwyczajni szafarze Komunii św. Z “Dróg Miłosierdzia” możemy się wiele dowiedzieć na temat tej posługi – czym ona jest i jak ma ona w praktyce wyglądać. Polecamy również artykuły: “Ktoś oddał nam swoje serce”, “Nieoczekiwane spotkanie” i “Duchowy pokój”.