Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 12.6.2022r.

1. Dzisiaj, w Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się czas Komunii Świętej Wielkanocnej.
2. Dzisiaj jeszcze odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek w kościele, o godz. 16:30.
3. W najbliższy czwartek 16.06, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W Boże Ciało Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 08:00, 10:00 i 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 odbędzie się tradycyjna procesja eucharystyczna. Wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem za zewnątrz świątyni, aby w ten sposób wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa Eucharystycznego. W procesji pójdziemy razem z parafią z Dojlid Górnych. Za udział w procesji Bożego Ciała może-my uzyskać odpust zupełny.

4. Nasza parafia jest odpowiedzialna za przygotowanie ołtarzyka przy ul. Eliasza. Zachęcamy wszystkich naszych parafian do licznego udziału w procesji. Prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych, aby zadbali o ich uczestnictwo w procesji. Dzieci zbierają się przed Mszą Świętą, o godz. 9:45 w salce obok kościoła. Prosimy pamiętać o właściwym ubiorze – godnym i stosownym do uroczystości kościelnych. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą nakryć głowy.

5. Po Bożym Ciele będziemy obchodzić tradycyjną „Oktawę Bożego Ciała”. Każdego dnia – od piątku do czwartku następnego tygodnia – będziemy śpiewali po Mszy Świętej wieczornej nieszpory eucharystyczne i szli w procesji dokoła kościoła.
6. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 13.06 (pn.) – Wsp. św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Antoni Wiszowaty. Życzymy ks. Antoniemu obfitości Bożego błogosławieństwa i szczególnego wstawiennictwa u Boga jego Świętego Patrona. Osobę ks. Antoniego będziemy polecać Panu Bogu jutro podczas Mszy Świętej wieczornej;
– 14.06 (wt.) – Wsp. Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
– 17.06 (pt.) – Wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
7. Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej wieczornej będziemy odmawiali tzw. Różaniec Fatimski dookoła kościoła. Różaniec Papieski, 16 czerwca, również będziemy odmawiali dookoła kościoła po Mszy Świętej wieczornej. O 17:30 odbędzie się nabożeństwo czerwcowe.
8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach 10-17.09. Koszt udziału to 4000,- zł i 120 $. Wszystkie informacje na ten temat u ks. Rafała, który tę pielgrzymkę organizuje. Zapisy na pielgrzymkę tylko do 19 czerwca. Zapraszamy.
9. Za tydzień, w niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na KUL i Centrum… w Białymstoku.