Menu Zamknij

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.6.2022r.

1. Pragniemy serdecznie podziękować naszym parafianom za udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim, którzy aktywnie brali udział w procesji niosąc sztandary, chorągwie i inne paramenty procesyjne. Dziękujemy pani zakrystiance, asyście ministranckiej, panu organiście i całemu naszemu chórowi. Szczególne podziękowania należą się dzieciom i ich rodzicom. Bardzo dziękujemy osobom, które zatroszczyły się o przygotowanie naszego ołtarzyka. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
2. Trwa tradycyjna „Oktawa Bożego Ciała”. Każdego dnia, do najbliższego czwartku, po Mszy Świętej wieczornej, śpiewamy nieszpory eucharystyczne i idziemy w procesji dokoła kościoła.
3. Oktawa zakończy się we czwartek 23 czerwca. Tradycyjne, na zakończenie Oktawy będziemy udzielali błogosławieństwa dzieciom, a także poświęcimy kwiaty i zioła (wianuszki). Po Mszy Świętej zapraszamy też wszystkich naszych parafian na ognisko. Będzie kiełbaska i niespodzianki dla dzieci.

4. W najbliższą sobotę będziemy obchodzili uroczystość patronalną naszej parafii – Niepokalanego Serca NMP, czyli tzw. odpust parafialny. W sobotę porządek Mszy Świętych jest następujący: godz. 80:00, 10:00 i 18:00. Uroczystości odpustowe zakończą się w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:30, procesją eucharystyczną dookoła kościoła. Słowo Boże podczas odpustu będzie głosił ks. Karol Kondracikowski, dyr. Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej Białostockiej.
5. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 21.06 (wt.) – Wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
– 23.06 (czw.) – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Porządek Mszy Świętych, jak w dzień powszedni.
– 24.06 (pt.) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek Mszy Świętych, jak w dzień powszedni. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. W najbliższy piątek 24 czerwca – zakończenie roku szkolnego i początek wakacji. Msza Święta w intencji wszystkich dzieci i młodzieży naszej parafii będzie celebrowana o godz. 08:00 rano. Zapraszamy dzieci młodzież do wspólnej modlitwy.
7. Za tydzień, w pierwszą niedzielę wakacyjną nie będzie już Mszy Świętej o godz. 13:00. Tak będzie przez całe wakacje. Kancelaria parafialna podczas wakacji będzie czynna w godz. od 17:00 do 17:45. W nagłych sprawach, takich jak pogrzeb czy wezwania kapłana do osoby umierającej, należy kontaktować się telefonicznie z kapłanem dyżurnym.
8. Caritas Archidiecezji Białostockiej włącza się w kolejną edycję ogólnopolskiej akcji Paczka dla Ukrainy. Od wybuchu wojny na Ukrainie Caritas Archidiecezji Białostockiej przekazała już ponad 30 ton żywności, środków higienicznych i artykułów medycznych. Ciągle potrzebna jest przede wszystkim żywność. Prosimy o włączenie się do akcji przez przygotowanie paczek, o wadze do 18 kg i maksymalnych wymiarach 53x40x30 cm. Można je dostarczać do: – Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom przy katedrze w Białymstoku; – Najbliższej Placówki Caritas Archidiecezji Białostockiej (dni i godziny pracy dostępne na stronie www.bialystok.caritas.pl); – Parafii (dni i godziny pracy kancelarii parafialnych wg. danych na stronach parafii); – Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku, ul. Warszawska 46, sala gimnastyczna, od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-18.00 Szczegóły znajdują się na stronie: https://bialystok.caritas.pl/paczka-dla-ukrainy-reaktywacja/
9. W dniach 25-26 czerwca (sobota, niedziela) organizowana jest 41 Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają 25 czerwca ze Świętej Wody o godzinie 7:00. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 26 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:30 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Białostockiego Józefa Guzdka. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Zapisy prowadzone są w parafiach.
10. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek będą przeznaczone na KUL i Centrum pastoralno-katechetyczne w Białymstoku.
11. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka, śp. + Czesława Bronisława Łowczyk. Wieczny odpoczynek, racz jej dać, Panie …