13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.06.2022r.

1. Rozpoczęły się wakacje. Przez całe wakacje, od dzisiaj, nie będzie Mszy Świętej w niedzielę o godz. 13:00. Kancelaria parafialna podczas wakacji będzie czynna w godz. od 17:00 do 17:45. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W nagłych sprawach, takich jak pogrzeb czy wezwania kapłana do osoby umierającej, należy kontaktować się telefonicznie z kapłanem dyżurnym.
2. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. Do chorych naszych parafian udamy się dopiero we wrześniu. W nagłych przypadkach trzeba oczywiście prosić księdza z posługą sakramentalną.
3. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
4. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
– 29.06 (śr.) – Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 08:00, 10:00 i 18:00. W tym dniu taca przeznaczona będzie na tzw. „Świętopietrze”, czyli na potrzeby Ojca Świętego.
6. XXVI Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę 2 lipca br. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 8.00 modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze białostockiej. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.