Menu Zamknij

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA – 20.11.2022r.

1. Dzisiaj, w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, za pobożne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 21.11 (pn.) – Wsp. Ofiarowania NMP;
– 22.11 (wt.) – Wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Jest to dzień patronalny wszystkich, którzy zajmują się muzyką kościelną. Będziemy się modlić w intencji naszego organisty Pana Mariusza Truszkowskiego, chóru parafialnego i naszej scholii, dziecięcej i młodzieżowej dziękując jednocześnie za ich posługę i wkład w uświetnienie obrzędów liturgicznych w naszej parafii;
– 24.11 (czw.) – Wsp. św. Andrzeja Dung-Lac, męczenników;
3. Za tydzień, w niedzielę rozpoczyna się Adwent, a jednocześnie nowy rok liturgiczny. We wszystkie niedziele Adwentu o godz. 07:00 rano będą celebrowane Msze Święte roratnie.
4. Ks. Rafał i nasza młodzież oazowa zapraszają dzieci z klas 4,5,6   SP na pierwsze w tym roku spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Odbędzie się ono za tydzień, w niedzielę 27.11 po Mszy Świętej z dziećmi czyli o godz. 14:00.
5. „Kościół katolicki w Polsce podczas II wojny światowej. Część I” to fabularyzowany dokument opowiadający o losach kościoła katolickiego w Polsce po agresji Niemiec 1 września 1939 roku. W filmie przedstawiono historię duchowieństwa i wiernych w czasie wojny i okupacji, ze szczególnym uwzględnieniem roli hierarchów takich jak kardynał August Hlond. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 24 listopada br., o godz. 18:00 w Kinie TON w Białymstoku. Wprowadzenie do filmu wygłosi i konsultant historyczny filmu, prof. Jan Żaryn. Wstęp wolny.
6. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza Nauczycieli i Wychowawców do udziału w tegorocznych rekolekcjach adwentowych, które odbędą się w dniach 25 – 27 listopada br. o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Rekolekcje poprowadzi o. Andrzej Zając redemptorysta odpowiedzialny za Dzieło Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce. Zapraszamy do uczestnictwa.
7. Przypominamy o możliwości wykupu cegiełki na budowę Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszko w miejscowości Okopy, w parafii Suchowola. Pamiątkowy medal w cenie 50,- zł. można nabyć w zakrystii.
8. W tym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin: + Grzegorz Krzysztof Andrejczuk. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie …