Menu Zamknij

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.10.2023r.

1. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Msza Święta o godz. 11:30, później spotkanie w auli domu parafialnego.

2. Za tydzień, w niedzielę 29.10 o godz. 16:30 odbędzie się kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.

3. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 28.10 (sob.) – Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

4. Młodzież starszych klas SP oraz młodzież szkół średnich zapraszamy do uczestnictwa w ruchu oazowym Światło-Życie. Spotkania odbywają się w każdy piątek po wieczornej Mszy Świętej w Sali domu parafialnego.

5. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty „Pokora i spowiedź”, który przedstawi o. Michał Murzyn. Zapraszamy w sobotę 28 października do sali duszpasterstwa akademickiego „Przystań” na I piętrze w budynku za katedrą białostocką. Wykład zaczyna się o 10:00, a poprzedza go 45min adoracja Najświętszego Sakramentu. Więcej informacji na stronie internetowej Dominikańskiej Szkoły Wiary oraz na Facebooku.

6. Dzisiaj gościmy w naszej parafii świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki – p. Marka Kędziorka, który przez słowo świadectwa przybliży nam osobę i duchowe dziedzictwo Męczennika naszych czasów. Po Mszy Świętej będzie można zwiedzić przejmującą wystawę o ks. Jerzym. Po Mszy Św. będzie także możliwość nabycia oryginalnych nagrań 16 całych kazań ks. Popiełuszki wydanych na płytach.

7. Zapisujemy imiona zmarłych na tzw. „wypominki”. Za zmarłych wspominanych w „wypominkach” będziemy modlić się przez trzy pierwsze dni listopada o godz. 17:00. Kartki do wpisania imion zmarłych można wziąć ze stolika pod chórem.