Menu Zamknij

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.10.2023r.

1. Dzisiaj o godz. 16:30 odbędzie się kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.

2. Młodzież starszych klas SP oraz młodzież szkół średnich zapraszamy do uczestnictwa w ruchu oazowym Światło-Życie. Spotkania odbywają się w każdy piątek po wieczornej Mszy Świętej w sali domu parafialnego.

3. Ogłaszamy nabór do grona starszych ministrantów. Zapraszamy mężczyzn w wieku od 18 -go roku życia, również żonatych, chętnych do służby przy ołtarzu podczas Mszy Świętych i innych nabożeństw w naszym kościele.

4. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 01.11 (śr.) – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte tego dnia będą celebrowane według porządku niedzielnego, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Procesja żałobna na cmentarzu odbędzie się o godz. 13:00. Wypominki o godz. 17:00. Msza Święta wypominkowa o godz. 18:00;

– 02.11 (czw.) – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 08:00, 10:00 i 18:00. Procesja żałobna na cmentarzu o godz. 11:30, wypominki o godz. 17:00, Msza Święta wypominkowa o godz. 18:00;

– 03.11 (pt.) – Wypominki o godz. 17:00, Msza Święta wypominkowa o godz. 18:00;

– 04.11 (sob.) – Wsp. św. Karola Boromeusza, biskupa;

5. Msza Święta żałobna za wszystkich wiernych zmarłych pogrzebanych na naszym cmentarzu grzebalnym będzie sprawowana 5 listopada, w niedzielę o godz. 15:00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 14:45.

6. Poświęcenia nowych pomników nagrobnych na cmentarzu będziemy dokonywali 1, 2 i 5 listopada po procesji i Mszy Świętej.

 

7. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować jedynie za zmarłych nawiedzając cmentarz grzebalny i odmawiając jakąkolwiek modlitwę za zmarłych. Należy oczywiście spełnić zwyczajne warunki zyskania odpustu, a mianowicie: odbyć spowiedź sakramentalną, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.

8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Będziemy w godzinach od 9:00 do 11:00.

9. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.

10. „Dzień u Mamy” to spotkanie młodzieży naszej archidiecezji, które w tym roku odbędzie się w sobotę 11 listopada 2023 r. O godzinie 16.00 w archikatedrze będzie sprawowana Msza Święta, a po niej spotkanie w Zespole Szkół Katolickich. Gorąco zapraszamy wszystkich młodych do wzięcia udziału w modlitwie zawierzenia Maryi.

11. Ofiary „na tacę” 1 listopada będą przeznaczone na AWSD w Białymstoku.

12. W mijającym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: ++ Grażyna Chilińska i Adam Rytelski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …