Menu Zamknij

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.11.2023r.

1. Dzisiaj jeszcze odbędzie się spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30.

2. W niedzielę, za tydzień odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Msza Święta o godz. 11:30 i spotkanie w auli domu parafialnego.

3. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 12.11 (pn.) – Wsp. św. Benedykta, Jan, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych

                        męczenników Polski;

– 16.11 (czw.) – Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, głównej patronki

                        Archidiecezji. Tego dnia w Katedrze Białostockiej, podczas Mszy Świętej

                        o godz. 18.00 zostanie poświęcony nowy ołtarz ku czci Matki Bożej

                        Miłosierdzia. O godz. 17.15 rozpocznie się wspólna modlitwa różańcowa

                        Kół Żywego Różańca i wszystkich innych grup różańcowych Archidiecezji;                                              

– 17.11 (pt.) – Wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

– 18.11 (sb.) – Wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

 

4. Trwa Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Do udziału w nowennie nasza parafia została zaproszona na dzień 15 listopada, we czwartek. Msza Święta o godz. 18:00 w Archikatedrze Białostockiej.

 

5. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty “Wspólnie w drodze. Co to znaczy, że Kościół jest synodalny?”. Prelegentem wykładu będzie prowincjał polskich dominikanów – o. Łukasz Wiśniewski. Zapraszamy w sobotę 18.11 najpierw na Mszę Świętą o godz. 10:00 w Starej Farze, a potem na wykład o 11:00 do sali duszpasterstwa akademickiego “Przystań” na I piętrze w budynku tuż za katedrą białostocką. Więcej informacji na stronie Szkoła Wiary Białystok na Facebooku oraz na plakatach.

6. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z formacji duchowej, podczas którego ks. dr Aleksander Jacyniak SJ, autor publikacji o kryzysach i samotności, w oparciu o psalmy rozpaczy i złorzeczące podejmie temat “Modlitwa na trudny czas”. Odbędzie się ono w tymczasowej kaplicy Parafii św. Stanisława Kostki na osiedlu Dolina Cisów w Wasilkowie (ul. Białostocka 108) w niedzielę 26 listopada br. o 18.30.

7. W naszej parafii reaktywuje się Katolicka Poradnia Rodzinna. Poradnia będzie we środy, w godz. od 17:00 do 20:00  w sali domu parafialnego. Zapraszamy do korzystania z tej poradni, szczególnie narzeczonych przygotowujących do sakramentu małżeństwa, małżeństwa pragnące uzdrawiać czy ulepszać swoje relacje oraz rodziców z problemami wychowawczymi swoich dzieci. Tel.; 694 620 714.

8. Dzisiaj po Mszy Świętej zbierane do puszek ofiary będą przeznczone na Kościół Prześladowany.