Menu Zamknij

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.11.2023r.

1. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Msza Święta o godz. 11:30 i spotkanie w auli domu parafialnego.

2. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy Świętej o godz. 16:30 odbędzie się kolejne spotkani dzieci przygotowujących się do przyjęcia po raz pierwszy Komunii Świętej.

3. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 20.11 (pn.) – Wsp. św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;

– 21.11 (wt.) – Wsp. Ofiarowania NMP

– 22.11 (śr.) – Wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej i wszystkich, którzy ją wykonują. Tego dnia modlimy się w intencji naszego organisty Mariusza Truszkowskiego, chóru parafialnego i scholii dziecięcej, dziękując jednocześnie za ich posługę i wkład jaki wnoszą w uświetnienie celebracji liturgicznych w naszej świątyni;

– 24.11 (pt.) – Wsp. św. Męczenników, Andrzeja Dung-Lac, kapłana i towarzyszy.

 

4. W następną niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego.

5. Ojcowie Jezuici zapraszają na kolejne spotkanie z formacji duchowej, podczas którego o. dr Aleksander Jacyniak SJ, w oparciu o psalmy rozpaczy i złorzeczące podejmie temat “Modlitwa na trudny czas”. Odbędzie się ono w tymczasowej kaplicy Parafii św. Stanisława Kostki na osiedlu Dolina Cisów w Wasilkowie (ul. Białostocka 108) w niedzielę 26 listopada br. o 18.30.

6. W dniach 1-3 grudnia br. organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw, przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej Ruchu Spotkań Małżeńskich.

 

7. W mijającym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin:

+ Krzysztof Kaczanowski. Wieczny Odpoczynek racz mu dać Panie…