Menu Zamknij

34 NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj, w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, za pobożne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Dzisiaj, podczas Mszy Świętej o godz. 16:30 odbędzie się kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia po raz pierwszy Komunii Świętej.

3. W przyszłą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Tym razem młodzież zapraszamy na Mszę Świętą „roratnią” o godz. 07:00. Później śniadanie adwentowe w auli domu parafialnego.

4. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 30.11 (czw.) – Święto św. Andrzeja, Apostoła.

5. W następną niedzielę rozpoczyna się Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny. Już za tydzień pierwsza Msza Święta „roratnia” o godz. 07:00.
6. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. Do naszych chorych parafian, nie tylko do tych, których odwiedzamy w pierwsze piątki, z posługą sakramentalną udamy się dopiero przed świętami, w poniedziałek 18 grudnia.

7. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
8. W dniach 1-3 grudnia br. organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw, przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej Ruchu Spotkań Małżeńskich.

9. Za tydzień, w niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszej archidiecezji.

10. W mijającym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin:
+ Ireneusz Żukowski. Wieczny Odpoczynek racz mu dać Panie…