Menu Zamknij

2 NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2023r.

1. Przypominamy, że „roraty” w naszym kościele są celebrowane we wszystkie niedziele Adwentu o godz. 07:00, a w dni powszednie codziennie o godz. 06:30, we środy i piątki o godz. 18:00. Dzieci zapraszamy na „roraty” we środy i soboty na godz. 06:30. Po „roratach wszystkie dzieci, również rodziców zapraszamy na śniadanie na plebanię.

2. Za tydzień, w trzecią niedzielę adwentową będziemy błogosławili matki oczekujące potomstwa.

3. W Adwencie będziemy przeżywali nasze parafialne rekolekcje adwentowe w dniach 22-23-24 grudnia (piątek, sobota i niedziela). Słowo Boże podczas rekolekcji będzie głosił. Ks. dr Ireneusz Korziński, kanclerz Kurii Metropolitalnej Białostockiej.

4. Rozprowadzamy opłatki oraz świece na stół wigilijny.

5.  Przypominamy, że do naszych chorych parafian z posługą sakramentalną udamy się 18.12 (w poniedziałek). Prosimy zatem o zgłaszanie chorych, którzy chcieliby przyjąć sakramenty święte przed świętami.

6. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 12.12 (wt.) – Wsp. NMP z Guadeluepe;

– 13.12 (śr.) – Wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Tego dnia obchodzimy rocznicę (42) wprowadzenia stanu wojennego. Modlimy się za ofiary terroru komunistycznego;

– 14.12 (czw.) – Wsp. św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

7. Dzisiaj ofiary wrzucone do puszek będą przeznaczone na wsparcie Kościoła na wschodzie.

8. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka: + Janina Anna Bezubik. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…