Menu Zamknij

3 NIEDZIELA ADWENTU – 17.12.2023r.

1. Po Mszy Świętej będziemy udzielali błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa.

2. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 16:30 odbędzie się kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

3. Przypominamy, że „roraty” w naszym kościele są celebrowane we wszystkie niedziele Adwentu o godz. 07:00, a w dni powszednie codziennie o godz. 06:30, we środy i piątki o godz. 18:00. Dzieci zapraszamy na „roraty” we środy i soboty na godz. 06:30. Po „roratach wszystkie dzieci, również rodziców zapraszamy na śniadanie na plebanię.

4. W najbliższym tygodniu, w dniach 22-23-24 grudnia (piątek, sobota i niedziela) będziemy przeżywali nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Porządek rekolekcji jest następujący: w piątek Msze Święte z nauką o godz. 09:00 !!! (nie o 10:00), 16:30 i 18:00. W sobotę „roraty” z dziećmi o godz. 06:30 i Msze Święte z nauką o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. W niedzielę Msze Święte o godz. 07:00, (w Kurianach o godz. 09:00), 10:00 i 11:30. Spowiedź w piątek i sobotę. Słowo Boże podczas rekolekcji będzie głosił. Ks. dr Ireneusz Korziński, kanclerz Kurii Metropolitalnej Białostockiej.

5.  Rozprowadzamy opłatki oraz świece na stół wigilijny.

6. Przypominamy, że do naszych chorych parafian z posługą sakramentalną udamy się jutro 18.12. Można jeszcze dzisiaj zgłaszać chorych.                                                            

7. Za tydzień, w niedzielę 24.12 wypada Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Tę wielką Uroczystość rozpoczynamy tradycyjnie w naszych domach wieczerzą wigilijną. Zachęcamy, aby dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń były poprzedzone odczytaniem fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim. Zachęcamy również do zachowania charakteru postnego tego dnia i powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych podczas wieczerzy. Z racji wieczerzy wigilijnej w najbliższą niedzielę nie będzie Mszy Świętych o godz. 13:00 i 18:00. Pasterka w Kurianach będzie sprawowana o godz. 21:00. W naszym kościele parafialnym pasterka będzie celebrowana o godz. 22:00 i 24:00.

8. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza osoby samotne i potrzebujące na Wigilię, która odbędzie się w niedzielę 24 grudnia 2023 r. o godz. 14.00 w Zespole Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej.

 

9. Białostoccy harcerze serdecznie zapraszają na uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Uroczystość odbędzie się w sobotę, 23 grudnia 2023 r., i rozpocznie się Mszą Świętą, która zostanie celebrowana o godz. 16.00 w Archikatedrze Białostockiej. Następnie, o godzinie 17.00, na Placu św. Jana Pawła II, od płomienia przywiezionego z Betlejem zostanie rozpalone ognisko. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Białegostoku na wspólne przyjęcie Światła i podzielenie się opłatkiem. Zachęcamy do zabrania ze sobą lampionu, aby płomień mógł dotrzeć do naszych domów.

10. Po Świętach Bożego Narodzenia – 27 grudnia rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską „ Kolędę”. Plan kolędy jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy o zapoznanie się  z planem „Kolędy”.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie:

++ Marianna Stankiewicz i Jan Zalewski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…