Menu Zamknij

4 NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2023r.

1. Kończą się nasze tegoroczne rekolekcje adwentowe. Serdecznie dziękujemy Ks. Ireneuszowi Korzińskiemu, naszemu rekolekcjoniście, za przygotowanie nas do przeżycia świąt Narodzenia Pańskiego, przez głoszone Słowo Boże i wezwanie do nawrócenia.

2. Dzisiaj wieczorem Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Tę wielką Uroczystość rozpoczynamy tradycyjnie w naszych domach wieczerzą wigilijną. Zachęcamy, aby dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń były poprzedzone odczytaniem fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim. Zachęcamy również do zachowania charakteru postnego tego dnia i powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych podczas wieczerzy. Pasterka w Kurianach będzie sprawowana o godz. 21:00. W naszym kościele parafialnym pasterka będzie celebrowana o godz. 22:00 i 24:00. Podczas pasterki ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.

3. Jutro, w pierwszy dzień świąt Msze Święte w naszej świątyni będą celebrowane według porządku niedzielnego (pierwsza Msza Święta o godz. 08:00), z wyjątkiem Mszy Świętej o godz. 13:00. Podobnie będzie w drugi dzień świąt. W drugi dzień świąt ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na uczelnie katolickie.

4. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 26.12 (wt.) – Święto św. Szczepana, diakona , pierwszego męczennika,

– 27.12 (śr.) – Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Tradycyjnie tego dnia będziemy święcili wino,

28.12 (czw.) – Święto św. Młodzianków, męczenników,

31.12 (ndz.) – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne za łaski otrzymane w tym roku o godz. 18:00. O godz. 24:00 będziemy się modlili na Mszy Świętej upraszając Bożego błogosławieństwa na nowy rok.

5.  Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza osoby samotne i potrzebujące na Wigilię, która odbędzie się dzisiaj o godz. 14.00 w Zespole Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej.

6. Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki zaprasza wszystkich wiernych, rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, który odbędzie się dnia 6 stycznia 2024 r., w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 12.00 na placu przed Archikatedrą. Wcześniej, o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w Katedrze po przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity. Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, przejdzie ulicami miasta i zakończy się na placu przed Katedrą.

 

7. Od środy 27.12 rozpoczniemy w naszej parafii „kolędę” czyli wizytę duszpasterską. Celem odwiedzin kolędowych jest spotkanie się duszpasterza z wiernymi parafii i pobłogosławienie mieszkania. Prosimy, aby podczas kolędy była zgromadzona w miarę możliwości cała rodzina. Na stole powinien być biały obrus, krzyż, dwie świece i woda święcona. Będziemy kolędować w dni powszednie, najczęściej od godz. 16:00 do 21:00. Plan tegorocznej kolędy jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii oraz na kartkach wyłożonych w przedsionku kościoła. Podczas kolędy kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od godz. 08:00 do 09:00.

 

Porządek kolędy w najbliższym tygodniu:

27 grudnia (środa) od godz. 16:00

Kuriany: ul. Kuriany (nr od 6 do nr 83), Kuriany: ul. Szosa Zabłudowska, ul. Polna,

ul. Trawiasta,

 

28 grudnia (czwartek) od godz. 16:00

ul. Borsucza (BLOKI): 6, 6 A, 8, 10.

29 grudnia (piątek) od godz. 16:00

ul. Nowowarszawska (stare numery), ul. Nowowarszawska (Bloki: 130, 132, 134),

ul. Ciołkowskiego, ul. Baranowicka (od 12 do 36), ul. Suchowolca, ul. Dojlidy Fabryczne,
ul. Myśliwska, ul. Borsucza, ul. Sępia, ul. Kormoranów;

 

30 grudnia (sobota) od godz. 09:00

Kuriany: ul. Kuriany (nr od 85 do nr 117), ul. Krótka, ul. Łąkowa, ul. Zaciszna, ul. Podleśna, ul. Sarnia i Kuriany nr 75/1, ul. Gajowa, ul. Lipowa, ul. Dębowa, Płoskie,

8. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin:

+ Czesław Ostaszewski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…