Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25.12.2023r.

1. W imieniu własnym i księży pracujących w naszej parafii składam serdeczne życzenia świąteczne naszym parafianom i wszystkim gościom. Niech Bóg objawiony w Nowonarodzonym Dziecięciu obdarzy Was wszystkich obfitym swoim błogosławieństwem i wszelkimi darami potrzebnymi do życia chrześcijańskiego w Waszych rodzinach i wszędzie tam, gdzie przebywacie.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które przygotowały na święta wystrój naszego kościoła: p. Agnieszce Osieckiej, naszej florystce, za piękne przyozdobienie ołtarza i całej świątyni, p. Tadeuszowi Filipczukowi i jego pomocnikom za przygotowanie tegorocznego żłóbka. Dziękuję za sprawną posługę przy ołtarzu ministranckiej asyście liturgicznej i p. Gosi – zakrystiance. Dziękujemy naszemu chórowi pod dyr. p. Mariusza za wykonanie pięknych śpiewów.

3. Dzisiaj, w pierwszy dzień świąt Msze Święte w naszej świątyni będą celebrowane według porządku niedzielnego (pierwsza Msza Święta o godz. 08:00), z wyjątkiem Mszy Świętej o godz. 13:00. Podobnie będzie w drugi dzień świąt. W drugi dzień świąt ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na uczelnie katolickie.

4. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzi się przez osiem dni – jest to tzw. Oktawa Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na codzienną Mszę Świętą, poranną lub wieczorną, w kolejne dni oktawy. W trzeci dzień świąt, 27.12 we środę będziemy święcili wino.

5. Ks. Abp Metropolita Białostocki, na piątek w Oktawie Narodzenia Pańskiego, udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.