Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY – 31.12.2023r.

1. Dzisiaj jeszcze Msza Święta o godz. 18:00. Podziękujemy w niej za łaski otrzymane w mijającym roku. O północy Msza Święta, podczas której będziemy upraszać Bożego błogosławieństwa w nowym roku. Dzisiaj za pobożne odśpiewanie lub recytowanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

2. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30.

3. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 01.01 (pon.) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi. Msze Święte według porządku niedzielnego, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Jest to światowy dzień modlitwy o pokój. Za odśpiewanie lub wyrecytowanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyska odpust zupełny.

– 02.01 (wt.) – Wsp. św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;

– 03.01 (śr.) – Wsp. Najświętszego Imienia Jezus;

– 06.01 (sob.) – Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. W naszym kościele Msze Święte będą celebrowane według porządku niedzielnego, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Poświęcenie kredy będzie odbywało się podczas każdej Mszy Świętej. Tego dnia modlimy się w intencji misji świętych. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Misje Święte.

4. W następną niedzielę święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.

5. Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki zaprasza wszystkich wiernych, rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, który odbędzie się dnia 6 stycznia 2024 r., w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 12.00 na placu przed Archikatedrą. Wcześniej, o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w Katedrze po przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity. Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, przejdzie ulicami miasta i zakończy się na placu przed Katedrą.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. W najbliższy pierwszy piątek nie będziemy odwiedzać naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Dopiero w pierwszy piątek lutego udamy się do naszych chorych.

7. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.

8. Przypominamy, że podczas kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano, w godz. 08:00-09:00.

 

9. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin + Mariusz Romanowicz. Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie …