Menu Zamknij

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.01.2024r.

1. Dzisiaj jeszcze odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania: Msza Święta o godz. 11:30 i później spotkanie w auli domu parafialnego.

 2. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 17.01 (śr.) – Wsp. św. Antoniego, opata,

– 19.01 (pt.) – Wsp. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

 3. We czwartek (18.01) rozpoczyna się 34. Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 4. W piątek (19.01) dzień imienin ks. bpa Henryka Ciereszki. Módlmy się w intencji dostojnego solenizanta.

 5. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty  “Ołtarz, przedsionek, świat. O liturgii, która przekracza mury”. Prelegentem wykładu będzie dominikanin – o. Łukasz Miśko. Zapraszamy w sobotę 20 stycznia najpierw na Mszę Świętą o godz. 10:00 w Starej Farze, a potem na wykład o 11:00 do sali duszpasterstwa akademickiego “Przystań” na I piętrze w Arkadach Katedralnych za katedrą. Zapraszamy!

 6. Od 12 stycznia na ekrany kin wchodzi film „Powstaniec 1863”, poświęcony bohaterowi powstania styczniowego, kapłanowi diecezji siedleckiej – ks. Stanisławowi Brzósce. To opowieść o zrywie niepodległościowym, o odwadze i ofiarności w walce o wolną Polskę. Przeżywając obchody 160. rocznicy powstania styczniowego zachęcamy do obejrzenia tego filmu.

 7. Za tydzień, w niedzielę 21 stycznia w naszym kościele  odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Diecezjalnej Diakonii Muzycznej Ruchu Światło-Życie. Początek o godz. 19:00. Zapraszamy.

 8. Przez dwie najbliższe niedziele (20.01 i 28.01) nie będzie w naszej świątyni, z racji ferii szkolnych, sprawowana Msza Święta o godz. 13:00.

 9. Przypominamy, że podczas kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano, w godz. 08:00-09:00.

 10. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Marianna Kochanowska i Julia Radziukiewicz. Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie …