Menu Zamknij

3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.01.2024r.

1. Dzisiaj, w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Diecezjalnej Diakonii Muzycznej Ruchu Światło-Życie. Początek o godz. 19:00.

2. Dzisiaj i w niedzielę za tydzień nie będzie w naszej świątyni, z racji ferii szkolnych, sprawowana Msza Święta o godz. 13:00.

3. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 24.01 (śr.) – Wsp. św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,

– 25.01 (czw.) – Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła,

– 26.01 (pt.) – Wsp. Świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa.

4. Od najbliższej soboty 27.01 do piątku 02.02 będzie przebywał w naszej parafii Obraz Matki Bożej „Solidarności”, w ramach peregrynacji tego obrazu po parafiach naszego miasta. Okazją do nawiedzenia Obrazu jest przypadająca w 2024 r. 40. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana „Solidarności”. Wraz z Obrazem peregrynują relikwie bł. ks. Jerzego oraz miniatura krzyża z Nowej Huty.

5. Obraz zostanie przywieziony do naszej parafii w sobotę, wieczorem 27.01 o godz. 17:45 i uroczyście wniesiony do świątyni. Po przywitaniu wizerunku Matki Najświętszej, o godz. 18:00 będzie celebrowana Msza Święta. Po Mszy Świętej będzie odbywało się modlitewne czuwanie do godz. 21:00, które zakończy się Apelem Jasnogórskim. Naszych parafian zapraszamy do licznego udziału w tej maryjnej uroczystości.

6. Główna uroczystość związana z nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej „Solidarności” odbędzie się w niedzielę 28.01 podczas Mszy Świętej o godz. 11:30. Wtedy zostanie odmówiony Akt Zawierzenia Matce Najświętszej oraz oddanie czci relikwiom bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystość niedzielna będzie też miała związek z 35. rocznicą śmierci ks. Stanisława Suchowolca. Zapraszamy na te uroczystości.

7. W dniach 23 – 25 lutego organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw, przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie.pl 

8. Noworoczne spotkanie Rodziny Radia Maryja odbędzie się w najbliższą niedzielę 28 styczna w parafii pw. św. Kazimierza w Białymstoku. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30. Zaraz po niej spotkanie z ojcami redemptorystami. Zapraszamy uczestników wszystkich kół i biur wraz z opiekunami.

 9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie:  + Stanisława Rokicka , + Genowefa Nowicka. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie …