Menu Zamknij

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2024r.

1. W naszej świątyni parafialnej przebywa obraz Matki Bożej Solidarności, w ramach peregrynacji tego obrazu po parafiach naszej archidiecezji. Okazją do nawiedzenia Obrazu jest przypadająca w 2024 r. 40. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana „Solidarności”. Wraz z Obrazem peregrynują relikwie bł. ks. Jerzego oraz miniatura krzyża z Nowej Huty.

2. Główna uroczystość związana z nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej „Solidarności” odbędzie się w niedzielę 28.01, podczas Mszy Świętej o godz. 11:30. Wtedy zostanie odmówiony Akt Zawierzenia Matce Najświętszej oraz oddanie czci relikwiom bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystość niedzielna będzie też miała związek z 35. rocznicą śmierci ks. Stanisława Suchowolca.

3. Obraz będzie przebywał w naszej parafii do piątku – 02.02. Każdego dnia będzie można nawiedzić  kościół i adorować wizerunek Matki Bożej od godz. 16:00. Każdego dnia będziemy też odmawiali różaniec o godz. 17:30, przed wieczorną Eucharystią. Pożegnanie obrazu nastąpi 02.02 o godz. 17:30. Zostanie on przewieziony do parafii w Grabówce.

4. Dzisiaj, z racji ferii szkolnych, nie będzie Mszy Świętej o godz. 13:00.

5. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 29.01 (pon.) – Wsp. bł. Bolesławy Marii Lament. Doczesne szczątki Błogosławionej Bolesławy a jednocześnie jej relikwie znajdują się w domu zakonnym sióstr Misjonarek Św. Rodziny w Białymstoku, przy ul. Stołecznej.

– 31.01 (śr.) – Wsp. św. Jana Bosko, prezbitera;

– 02.02 (pt.) – Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte będą celebrowane o godz. 08:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy święcili świece gromniczne. Tego dnia wypada Dzień Życia Konsekrowanego – będziemy modlili się w intencji sióstr zakonnych i wszystkich zakonników. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na klasztory klauzurowe;

– 03.02 (sob.) – Wsp. św. Błażeja, biskupa i męczennika. Tego dnia będziemy święcili świece, tzw. „błażejówki” i udzielali błogosławieństwa osobom z chorobami gardła.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17:30. W pierwszy piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Pierwszopiątkowe odwiedziny naszych chorych parafian będą miały miejsce w sobotę, z racji Święta Matki Bożej Gromnicznej w piątek. U chorych, w sobotę będziemy w godzinach od 9:00 do 11:00.

7. W pierwszą sobotę – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób, zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyrwać się z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki pod ołtarzem.

8. Kończy się tegoroczna kolęda. Pragniemy podziękować Wam drodzy parafianie za życzliwość i gotowość na spotkanie z duszpasterzem. Dziękujemy za Waszą ofiarność, za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, jak i za datki ofiarowane kapłanom. O sumie zebranych ofiar na potrzeby kościoła poinformujemy za tydzień, w niedzielę.

9.  W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie:  + Romuald Kozłowski, Janina Pura. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie …