Menu Zamknij

5 NIEDZIELA ZWYKŁA- 04.02.2024r.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym parafianom, którzy aktywnie włączyli się w ostatnie wydarzenie w naszej parafii, którym było nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Robotników i Solidarności oraz relikwii bł. ks. Jerzego i makiety krzyża z Nowej Huty. Dziękujemy za Wasze codzienne czuwanie przed Obrazem i cichą modlitwę, za Wasze zaangażowanie podczas powitania i pożegnania Obrazu.

2. Dzisiaj jeszcze odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.

3. Od dzisiejszej niedzieli wznawiamy odprawianie Mszy Świętej o godz. 13:00.

4. Za tydzień, w niedzielę 11.02 odbędzie się kolejne dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 16:30.

5. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 05.02 (pon.) – Wsp. św. Agaty, dziewicy i męczennicy – będziemy święcili wodę i chleb

                          św. Agaty;

– 06.02 (wt.) – Wsp. św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy;

– 10.02 (sob.) – Wsp. św. Scholastyki, dziewicy.

6. Jak co roku 11.02, we Wspomnienie NMP z Lourdes wypada Światowy Dzień Chorego. W tym roku, z racji niedzieli w naszej parafii Dzień Chorego będziemy obchodzili 10.02, w sobotę. W związku z tym zapraszamy chorych naszych parafian tego dnia na Mszę Świętą o godz. 18:00, podczas której będziemy udzielali sakramentu namaszczenia chorych.

7. Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na „Boskie Walentynkido Kina Ton w niedzielę (11 lutego, godz. 15.30). W planie konferencja o miłości, film i potańcówka. Zapisy przez formularz dostępny na wydarzeniu w social mediach.

8. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty “Kościół, który rani? Jak przetrwać noc kościoła”. Wykład wygłosi dominikanin – ojciec Maciej Biskup. Zapraszamy w sobotę 10 lutego na Mszę Świętą o godz. 10.00, a potem na wykład o 11.00 do Arkad Katedralnych (wejście A za katedrą białostocką). Więcej informacji na Facebook’owej stronie “Szkoła Wiary Białystok” i/ lub na plakacie.

9. W każdą drugą niedzielę miesiąca, począwszy od 11 lutego o godzinie 13.00 w Starym kościele Farnym przy archikatedrze w Białymstoku będzie celebrowana Msza święta w języku angielskim. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

10. Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą do wszystkich parafian
o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas, na plakacie na tablicy informacyjnej oraz ulotkach w przedsionku kościoła. Internetowa strona Caritas ułatwia także wypełnienie deklaracji podatkowej.

11. Ukazał się lutowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Wobec rozpoczynającego się wkrótce Wielkiego Postu znajdziemy w nim zachętę do przeżycia tego czasu jako czasu osobistego nawrócenia. Polecamy rozmowę z proboszczem jednej z białostockiej parafii pt. “Od głodu do nasycenia Bogiem” oraz motywujący do życia w prawdzie artykuł “Karnawał bez maski”.

Wielką pomocą w przeżywaniu okresu Wielkiego Postu może być Droga Krzyżowa – przygotowana specjalnie dla Czytelników “Dróg Miłosierdzia”.

 

12. W następną niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowo-budowlany naszej archidiecezji.