Menu Zamknij

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2024r.

1. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Początek o godz. 11:30 podczas Mszy Świętej, później spotkanie w domu parafialnym.

2. Dzisiaj również odbędzie się kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 16:30.

3. W najbliższą środę rozpoczyna się Wielki Post. Jest to czas, w którym wierzący chrześcijanie słuchając słowa Bożego i trwając na modlitwie, przez pokutę i umartwienie przygotowują się do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych podczas uroczystości wielkanocnych.

4. W Środę Popielcową zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej z posypaniem głów popiołem. Msze Święte tego dnia będą celebrowane o godz. 08:00, 10:00 i 18:00. W Środę Popielcową obowiązuje nas wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych oraz post ilościowy, czyli umniejszenie w spożywaniu wszelkich pokarmów. Ofiary do puszek w Środę Popielcową będą przeznaczone na wsparcie Ukrainy.

5. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele będą odbywały się według następującego porządku: Gorzkie Żale – we środy, soboty i niedziele o godz. 17:30. Droga Krzyżowa – w niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 11:30 i w piątki o godz. 17:15. Droga Krzyżowa dla dzieci – w niedzielę podczas Mszy Świętej z dziećmi o godz. 13:00.

6. Na początku Wielkiego Postu organizujemy w naszej parafii rekolekcje. Są one po to, aby dobrze, z właściwym usposobieniem duszy rozpocząć ten święty czas i właściwie go przeżyć. Rekolekcje rozpoczną się za tydzień, w pierwszą niedzielę wielkopostną 18 lutego i potrwają do środy 21 lutego. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Karpiesiuk, proboszcz parafii św. Brata Alberta w Mońkach.

7. Zaraz po rekolekcjach, we środę wieczorem 21 lutego rozpocznie się w naszej parafii Kurs Alpha. Jest to kurs ewangelizacyjny, który pomaga dać odpowiedź na podstawowe pytania dotyczące wiary chrześcijańskiej. Kurs jest dla każdego, począwszy od 16-go roku życia. Początek 21 lutego. Informacje bardziej szczegółowe znajdują się na stronie internetowej naszej parafii.

8. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza pracowników świata medycznego na Rekolekcje Wielkopostne do Domu Księży Werbistów przy ul. Zambrowskiej 24 w Kleosinie w dniach 16-17-18 lutego. Rekolekcje rozpoczną się w piątek 16 lutego Mszą św. o godz. 18.00. Na rekolekcje zapraszamy środowisko medyczne i niemedyczne związane ze Służbą Zdrowia.

9. We czwartek 15 lutego przypada 49 rocznica śmierci bł. Michała Sopoćki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego: o godz. 15.00 Msza św. z Koronką w intencjach polecanych za wstawiennictwem bł. Michała – pod przewodnictwem abp. Józefa Guzdka; o godz. 18.00 Msza św. z intencją o kanonizację bł. Michała – pod przewodnictwem bp. Henryka Ciereszki.

10. W ramach Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Krucjata Wyzwolenia Człowieka we współpracy z Białostocką OHP zaprasza na następujące wydarzenia: 15 lutego konferencja w Urzędzie Wojewódzkim oraz Msza św. o godz. 18.00 w intencji trzeźwości pod przewodnictwem abp. Józefa Guzdka w par. pw. św. Maksymiliana w Białymstoku, w piątek 16 lutego Droga Krzyżowa a dzień później na stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – bieg rodzinny. Wszystkie szczegóły na plakatach oraz w Internecie.

11. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżonków na kolejne spotkanie formacyjno-modlitewne we wtorek 13 lutego o godz. 18:00 w kaplicy Sióstr Misjonarek Św. Rodziny (ul. Stołeczna 5). W programie konferencja na temat: “Puste stągwie-piękno codzienności” oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

12. Duszpasterstwo Rodzin wraz z Białostocką Szkołą Nowej Ewangelizacji zaprasza na katechezy osoby dorosłe, chcące przygotować się do sakramentu bierzmowania oraz narzeczonych, którzy w szkole średniej nie uczestniczyli w lekcjach religii. Katechezy rozpoczną się 16 lutego o godz. 19:00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym (ul. Kościelna 1a).

13. Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny zaprasza na „dni otwarte” 15 i 29 lutego. Szczegóły na plakatach.

14. Ofiary zbierane na tacę za tydzień 18.02 będą przeznaczone na AWSD.