Menu Zamknij

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2024r.

1. Za tydzień, w niedzielę 25.02 odbędzie się kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 16:30.

2. Rozpoczął się Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które odbywają się według następującego porządku: Gorzkie Żale – we środy, soboty i niedziele o godz. 17:30. Droga Krzyżowa – w niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 11:30 i w piątki o godz. 17:15. Droga Krzyżowa dla dzieci – w niedzielę podczas Mszy Świętej z dziećmi o godz. 13:00.

3. W naszej parafii trwają rekolekcje, których celem jest rozpoczęcie Wielkiego Postu z właściwym usposobieniem duszy. Rekolekcje potrwają do środy 21 lutego. Każdego dnia zapraszamy na Mszę Świętą z nauką rekolekcyjną o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. Spowiedź w tych dniach przede wszystkim w poniedziałek i we wtorek. W poniedziałek i we wtorek o godz. 18:45 modlitwa o uzdrowienie i wylanie Ducha Świętego. Rekolekcje prowadzi ks. Piotr Karpiesiuk, proboszcz parafii św. Brata Alberta w Mońkach.

4. Zaraz po rekolekcjach, we środę wieczorem 21 lutego rozpocznie się w naszej parafii Kurs Alpha. Jest to kurs ewangelizacyjny, który pomaga dać odpowiedź na podstawowe pytania dotyczące wiary chrześcijańskiej. Kurs jest dla każdego, począwszy od 16-go roku życia. Początek 21 lutego. Informacje bardziej szczegółowe znajdują się na stronie internetowej naszej parafii.

5. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 22.02 (czw.) – Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

6. Trwa nabór na rok szkolny 2024/2025 do Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku! Zapraszamy do odwiedzania szkoły w ramach dni otwartych, które odbędą w soboty: 24 lutego i 16 marca 2024 roku w godzinach 10:00-13:00. Szkoła proponuje ciekawą ofertę kształcenia oraz wychowanie w duchu katolickim na wysokim poziomie, a najpilniejsi uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego mogą uczyć się bez czesnego! Informacje na temat szkoły można znaleźć na stronie internetowej www.szkola-katolicka.pl lub na plakacie.

7. Archidiecezjalna rozgłośnia „Radio i” zaprasza do udziału w wielkopostnych nabożeństwach i rekolekcjach na radiowej antenie. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 19:30 i 21:30, a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 21:30. W niedziele wielkopostne godz. 15:15 i 21:15 można będzie uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych, które poprowadzi werbista o. Henryk Ślusarczyk. Zapraszamy do słuchania „Radia i” na częstotliwości 103,3 FM w Białymstoku oraz 90,9 FM w Mońkach.

8. Ze stolika w przedsionku kościoła można wziąć skarbonkę Jałmużny Wielkopostnej. Rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności, w zamian za to składając do skarbonki ofiarę, możemy przyjść z pomocą wielu potrzebującym. Zachęcamy nie tylko dzieci, ale i całe rodziny do włączenia się w to dzieło miłosierdzia. Skarbonki zwrócimy w Wielki Czwartek. Będą one niesione w darze ołtarza podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej.

9. Można również wziąć ze sobą „Torbę Samarytankę”. Wypełnioną produktami żywnościowymi, o długim okresie przydatności do spożycia, torbę należy zwrócić do Niedzieli Palmowej.

10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuariów Polski Południowej: Trzebnica, Wambierzyce, Bardo Śląskie, Ząbkowice Śląskie z wyjazdem do Pragi Czeskiej, do sanktuarium Dzieciątka Jezus (Jezulatko). Termin: 09-13.06. Koszt: 1350,- zł.

11. W następną niedzielę ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Misje Święte. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

12. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka: + Danuta Rozalia Janicka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …