Menu Zamknij

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2024r.

1. Dzisiaj jeszcze odbędzie się kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 16:30.

2. Można jeszcze dołączyć do Kursu Alpha. Jest to kurs ewangelizacyjny, który pomaga dać odpowiedź na podstawowe pytania dotyczące wiary chrześcijańskiej. Kurs jest dla każdego, począwszy od 16-go roku życia. Spotkania odbywają się we środy, po wieczornej Mszy Świętej

3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Tego dnia odwiedzimy również naszych chorych parafian, od godz. od 9:00 do 11:00.

4. W pierwszą sobotę – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób, zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyrwać się z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki pod ołtarzem.

5. Archidiecezjalna rozgłośnia „Radio i” zaprasza do udziału w wielkopostnych nabożeństwach i rekolekcjach na radiowej antenie. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 19:30 i 21:30, a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 21:30. W niedziele wielkopostne godz. 15:15 i 21:15 można będzie uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych, które poprowadzi werbista o. Henryk Ślusarczyk. Zapraszamy do słuchania „Radia i” na częstotliwości 103,3 FM w Białymstoku oraz 90,9 FM w Mońkach.

6. Ze stolika w przedsionku kościoła można wziąć skarbonkę Jałmużny Wielkopostnej. Można również wziąć ze sobą „Torbę Samarytankę”. Wypełnioną produktami żywnościowymi, o długim okresie przydatności do spożycia, torbę należy zwrócić do Niedzieli Palmowej.

7. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza kolejny na wykład otwarty “Siła pokory”, który wygłosi dominikanin – o. Tomasz Nowak. Zapraszamy w sobotę 2 marca na Mszę Świętą o godz. 10:00, a potem na wykład o 11:00 do Arkad Katedralnych (wejście A za katedrą białostocką). Więcej informacji na Facebook’owej stronie „Szkoła Wiary Białystok” i/ lub na plakacie.

8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuariów Polski Południowej: Trzebnica, Wambierzyce, Bardo Śląskie, Ząbkowice Śląskie z wyjazdem do Pragi Czeskiej, do sanktuarium Dzieciątka Jezus (Jezulatko). Termin: 09-13.06. Koszt: 1350,- zł.

9. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek będą przeznaczone na Misje Święte

10. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin: + Krzysztof Borowski-Beszta. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …