Menu Zamknij

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2.03.2024r.

1. Dzisiaj jeszcze odbędzie się kolejne spotkanie KZR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.

2. Można jeszcze dołączyć do Kursu Alpha. Jest to kurs ewangelizacyjny, który pomaga dać odpowiedź na podstawowe pytania dotyczące wiary chrześcijańskiej. Kurs jest dla każdego, począwszy od 16-go roku życia. Spotkania odbywają się we środy, po wieczornej Mszy Świętej.

3. W przyszłą niedzielę, 10.03 odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11:30, a później na spotkanie w auli domu parafialnego.

4. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 04.03 (pon.) – Uroczystość św. Kazimierza, Królewicza, Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej. Msza Święta ku czci św. Kazimierza Królewicza, będzie sprawowana 4 marca br. (poniedziałek) o godz.18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17:30.

6. W piątek, 8 marca wypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Już dzisiaj naszym parafiankom, młodszym i starszym, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego do pełnienia tak ważnej misji w świecie, jaką jest tworzenie piękna, życzliwości i ofiarności wokół siebie. 8 marca będziemy za nasze panie szczególnie się modlić. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Msza Święta dziękczynna za ocalenie miasta Białegostoku, w 35. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, będzie sprawowana w sobotę, 9 marca 2024 r., o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

8.  Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na wielkopostne rekolekcje związków niesakramentalnych, które odbędą się w dniach 6-7 marca 2024 r. o godz.18:00 w starym kościele Farnym. Rekolekcje na temat „Wierzę, Panie” wygłosi ks. Krzysztof Kamiński. 

9. Wielkopostny Dzień Skupienia zelatorów i członków Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 09 marca 2024 r. w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Białymstoku, ul. Narewska 26. Początek o godz. 10.00. W programie Droga Krzyżowa, konferencja, różaniec i Msza Święta. Przewidziane zakończenie około godz. 13.00.

10. Przypominamy o pielgrzymce autokarowej do sanktuariów Polski Południowej: Trzebnica, Wambierzyce, Bardo Śląskie, Ząbkowice Śląskie z wyjazdem do Pragi Czeskiej, do sanktuarium Dzieciątka Jezus (Jezulatko). Termin: 09-13.06. Koszt: 1350,- zł.

11. Ze stolika w przedsionku kościoła można wziąć „Torbę Samarytankę”. Torbę wypełnioną produktami żywnościowymi, o długim okresie przydatności do spożycia, należy zwrócić do Niedzieli Palmowej.

12. Ukazał się kolejny numer „Dróg Miłosierdzia”. Może on być dobrą pomocą w naszym wielkopostnym dążeniu do Boga. W wywiadzie “Pozwólmy dotknąć się miłosierdziu Boga” werbista, o. Krzysztof Grzybek odpowiada na pytanie “co zrobić, żeby spowiedź była dobra”. Polecamy również artykuły “Grzechy cudze” oraz “Wielki i święty Tydzień”. Warto sięgnąć do tekstu “Po prostu dobry Człowiek” o Doktorze Tadeuszu Beszcie-Borowskim, założycielu Hospicjum Opatrzności Bożej w Białymstoku. Zapraszamy do lektury!

13. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin: + Andrzej Słowikowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …