Menu Zamknij

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2024r.

1. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11:30, a później na spotkanie w auli domu parafialnego.

2. Za tydzień, w niedzielę zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 16:30 dzieci przygotowujące się do przyjęcia w tym roku po raz pierwszy Komunii Świętej.

3. W najbliższą środę wypada 11 rocznica wyboru pp. Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się w intencji Ojca Świętego.

4. Rekolekcje dla dzieci ze SP nr 20 odbędą się w dniach 14-15-16 marca (czwartek, piątek i sobota). We czwartek dzieci będą miały swoje spotkanie w szkole, na sali gimnastycznej podczas zajęć szkolnych. W piątek w kościele o godz. 09:30 odbędzie się Droga Krzyżowa, a później spowiedź dzieci z klas IV-VIII. W sobotę Msza Święta rekolekcyjna w kościele o godz. 10:00.

5. 19 marca, jak co roku będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa. Już od dzisiaj można składać ofiary na tzw. Mszę Świętą składkową do św. Józefa, która będzie celebrowana we wtorek 19 marca o godz. 18:00.

6. Apel Przewodniczącego KEP, ks. abpa Stanisława Gądeckiego:

W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca”. W naszej parafii po każdej Mszy Świętej, od 16 do 24 marca, tę nowennę będziemy odmawiali.

7. Komunikat z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku:

„Podlaska Policja w ostatnim czasie odnotowuje wzrost liczby oszustw dokonywanych na szkodę osób starszych. Najbardziej rozpoznawalnym oszustwem jest metoda na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”. Oszust dzwoni do potencjalnej ofiary, podając się za bliską mu osobę potrzebującą pomocy. Towarzyszy temu presja czasu, szantaż emocjonalny, a także atmosfera tajemnicy. W następstwie chodzi m.in. o wyłudzenie pieniędzy, czy zaciągnięcie pożyczki bankowej. Drodzy Seniorzy bądźcie czujni, nie ufajcie bezgranicznie słysząc w słuchawce prośbę o pomoc. Zweryfikujcie tożsamość osoby dzwoniącej, a jeśli poczujecie się zagrożeni dzwońcie na nr alarmowy 112. W szczególny sposób apelujemy do osób bliskich naszym seniorom, ich dzieci i wnuków. Bądźmy wrażliwi i edukujmy siebie nawzajem. Nie pozostawiajmy osób starszych samych z tym problemem”.

8.  Opera i Filharmonia Białostocka zaprasza na wyjątkowy w czasie Wielkiego Postu koncert oratoryjny. Na dużej scenie OiFP zabrzmi Stabat Mater Antonina Dvoraka. Oratorium w wykonaniu solistów, Chóru i Orkiestry OiFP pod batutą Mirosława Jacka Błaszczaka będzie przedstawione w piątek, 22 marca, o godz. 19:00 na Dużej Scenie przy ul. Odeskiej. Bilety można nabyć w kasie Opery i na stronie www.oifp.eu.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Janina Borusiewicz, Stefan Witkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …