Menu Zamknij

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2024r.

1.  Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia w tym roku po raz pierwszy Komunii Świętej. Mszę Świętą o godz. 16:30.

2. W najbliższym tygodniu, w dniach 22-23-24.03 (piątek, sobota i Niedziela Palmowa) odbywać się będą w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. W piątek i sobotę Msze Święte z nauką rekolekcyjną w godz. 10:00, 16:30 i 18:00. Są to dni spowiedzi świętej. W niedzielę porządek niedzielny. Słowo Boże podczas rekolekcji będzie głosił o. Henryk Ślusarczyk, werbista z Kleosina.

3. Na zakończenie rekolekcji, za tydzień w Niedzielę Palmową, odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie o godz. 19:30 przy ul. Poziomej (róg ul. Plażowej, prze sklepie Horten). Następnie będziemy szli ul. Przejściową, ul. Turystyczną, ul. Wczasową, ul. Nowatorską, ul. Zdrową, ul. Zuchów. Zakończenie Drogi Krzyżowej będzie miało miejsce przy zbiegu ul. Zuchów z ul. Wczasową. Prosimy wziąć ze sobą lampiony lub świece. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie, szczególnie mieszkańców ulic, którymi będziemy szli.

4. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 19.03 (wt.) – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to również dzień imienin Abpa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. Polecajmy Bogu Dostojnego Solenizanta. Przyjmujemy ofiary na tzw. Mszę Świętą składkową do św. Józefa, która będzie celebrowana we wtorek 19 marca o godz. 18:00.

5. 18 marca swoje imieniny obchodzi Abp Senior Edward Ozorowski. Módlmy się tego dnia w intencji Dostojnego Solenizanta.

6. W następną niedzielę, za tydzień – Niedziela Palmowa. Palmy będziemy święcili podczas każdej Mszy Świętej.

7. Do chorych naszych parafian z posługą sakramentalną przedświąteczną przyjedziemy w Wielki Poniedziałek, 25.03. Prosimy więc o zgłaszanie tych chorych. Będziemy w godzinach od 09:00 do 11:00.

 8. Apel Przewodniczącego KEP, ks. abpa Stanisława Gądeckiego:

W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca”. W naszej parafii po każdej Mszy Świętej, od 16 do 24 marca, tę nowennę będziemy odmawiali.

9. Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego odbędzie się w piątek, 22 marca i przejdzie ulicami Białegostoku od Archikatedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przed Archikatedrą. Zapraszamy do uczestnictwa.

10. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej (od 16 roku życia) organizowane w dniach: 5-7 kwietnia 2024 r. Rekolekcje rozpoczną się w piątek o godz. 16.30, a zakończą się w niedzielę po południu. Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej: www.awsd.bialystok.pl

11. Zapraszamy do udziału w trzydniowych rekolekcjach ekumenicznych, adresowanych w sposób szczególny do rodzin dwuwyznaniowych. Rozpocznie je Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów celebrowana w prawosławnej parafii Zmartwychwstania Pańskiego (ul. Sikorskiego) w piątek 22 marca o godz. 17.00. Następne dni rekolekcyjne będą przeżywane w Kościołach: rzymskokatolickim: sobota godz. 19.00 (stary kościół farny) oraz ewangelicko-augsburskim: niedziela godz. 10.00 (ul. Dolistowska).

12. Zespół Szkół Katolickich im. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku przy ul. Transportowej 2 ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2024/2025 do Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Przedszkola. Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się w piątek 22.03.2024 r. w godz. 17.00-19.00. Więcej informacji na temat szkoły można znaleźć na stronie internetowej www.szkolabudujemyludzi.pl oraz w sekretariacie pod numerem tel. 85 67 47 677.

13. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Maria Orłowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …