Menu Zamknij

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31.03.2024r.

1. W imieniu kapłanów pracujących w naszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne naszym parafianom i gościom. Niech Zmartwychwstały Chrystus opromienia swoim Zwycięstwem każdy dzień Waszego życia. Niech nieustannie wzbudza w Was nadzieję i wiarę w zwycięstwo nad złem, grzechem i brakiem nadziei. Niech Was napełnia pokojem i zapewnia, że przez swojego Ducha jest z nami przez wszystkie dni.

2. Serdeczne dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do pięknego i pobożnego przeżycia świętych dni Triduum Paschalnego:

– dziękuję naszym kapłanom, za przygotowanie liturgii każdego dni, przewodniczenie jej, dziękuję za gorliwą służbę w konfesjonale;

– dziękuję służbie liturgicznej, ministrantom, p. Gosi – zakrystiance, dziękuję wszystkim osobom, które wykonywały czytania i śpiewy podczas liturgii;

– dziękuję chórowi parafialnemu pod dyr. naszego organisty Mariusza Truszkowskiego, dziękujemy wszyscy za Wasz piękny śpiew, który wprowadzał nas w przeżywanie świętych obrzędów;

– dziękuję za przygotowanie tegorocznego „Bożego grobu”: Tadeuszowi Filipczukowi, Wiesławowi Koncewiczowi, Dawidowi Smacznemu, Sławomirowi Szenweldzkiemu;

– dziękuję Agnieszce Osieckiej za „pomysł na grób”, za ubranie całego grobu, ułożenie kwiatów w grobie i przy ołtarzu;

– dziękuję pp. Joannie i Andrzejowi Drozdowskim za ofiarowanie kwiatów go grobu;

– szczególne podziękowanie kieruję w stronę pp. Filipczuków Ewy i Tadeusza, którzy ofiarowali do naszego kościoła tegoroczny paschał;

– wszystkim, którzy poświęcili  przed świętami swój cenny czas, bardzo dziękujemy.

3. Dzisiaj, w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego pierwsza Msza Święta będzie sprawowana o godz. 06:00 rano. Następne Msze o godz. 10:00, 11:30 i 18:00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 13:00.

4. Uroczystość Wielkanocna trwa przez osiem dni – jest to tzw. Oktawa Wielkanocna. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej w kolejne dni Oktawy. Jutro drugi dzień świąt: porządek Mszy Świętych taki, jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Juro ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na uczelnie katolickie.

5. W najbliższym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa właściwe tym dniom.

6. W najbliższą niedzielę w kaplicy w Kurianach będzie obchodzona uroczystość odpustowa. Msza Święta odpustowa o godz. 09:00.

7. Również w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30.

8. W piątek wielkanocny nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. W wielu polskich miastach mężczyźni gromadzą się w pierwsze soboty miesiąca w ramach ogólnopolskiej akcji modlitewnej męski różaniec. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do włączenia się w to dzieło w Białymstoku. Pierwszy taki różaniec odbędzie się w sobotę 6 kwietnia. O godz. 9:00 w bazylice św. Rocha będzie sprawowana Msza św., po niej medytacja pierwszosobotnia, a następnie przejdziemy z figurą Matki Bożej na Rynek Kościuszki aby odmówić różaniec.

10. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku, za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wyjście pielgrzymki o godz. 13:00 sprzed naszego kościoła. Pielgrzymka zakończy się uroczysta Mszą Świętą w Sanktuarium o godz. 15:00.

11. Trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Nasz dekanat, w tym nasza parafia zostaliśmy zaproszeni na piątek 14.04, na godz. 15:00.

12. Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się 14.04, a nie 7:00, jak wcześniej zapowiadaliśmy. Zapraszamy młodzież na Mszę Święta na godz. 11:30, a później na spotkanie do auli domu parafialnego.

13. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej (od 16 roku życia) organizowane w dniach: 5-7 kwietnia 2024 r. Rekolekcje rozpoczną się w piątek o godz. 16.30, a zakończą się w niedzielę po południu. Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej: www.awsd.bialystok.pl

14. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: ++ Leszek Andrzejewski, Regina Brańska, Irena Borowska, Sylwester Senderacki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …