Menu Zamknij

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 7.04.2024r.

1. Z okazji Święta Miłosierdzia Bożego dzisiaj można uzyskać dar odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami, za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy przed Najświętszym Sakramentem.

2. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30.

3. Dzisiaj, w kaplicy w Kurianach będzie obchodzona uroczystość odpustowa. Msza Święta odpustowa o godz. 09:00.

4. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku. Wyjście pielgrzymki dzisiaj o godz. 13:00 sprzed naszego kościoła. Pielgrzymka zakończy się uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium o godz. 15:00.

5. Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 14.04, Zapraszamy młodzież na Mszę Święta na godz. 11:30, a później na spotkanie do auli domu parafialnego.

6. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 08.04 (pon.)Uroczystość Zwiastowania NMP (przeniesiona z 25.03). W naszym kościele porządek Mszy Świętych półświąteczny. Msze Święte o godz. 08:00, 10:00 i 18:00. Jest to Dzień Świętości Życia – podejmujemy dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.

7. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżonków na kolejne spotkanie formacyjno-modlitewne we wtorek 9 kwietnia o godz. 18.00 do kaplicy Sióstr Misjonarek przy ul. Stołecznej 5. 

8. Klub Seniora działający przy parafii pw. Ducha św. w Białymstoku (ul. Sybiraków) zaprasza na spotkania; najbliższe odbędzie się 9 kwietnia br. o godz. 11.00. Więcej szczegółów na plakatach.

9. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego tj. 8 kwietnia (poniedziałek) parafia w Dobrzyniewie przeżywać będzie doroczny odpust. Z tej okazji ks. Proboszcz zaprasza Księży wraz z członkami parafialnych Biur i Kół Radia Maryja do udziału w tej uroczystości. Msza św. transmitowana przez TV Trwam i Radio Maryja rozpocznie się o godz. 18.00.

10. XVIII Mistrzostwa Polski Księży w Piłce Nożnej Halowej odbędą się w Białymstoku w dn. 12-13 kwietnia br. Zapraszamy do kibicowania, szczegóły na plakatach.

11. Ukazał się kwietniowy numer „Dróg Miłosierdzia”. W związku z obchodzoną dziś Niedzielą Miłosierdzia, warto przeczytać rozmowę z pallotynem ks. Mariuszem Marszałkiem “Od pobożności do duchowości Bożego miłosierdzia” oraz artykuł  pod tytułem “Bóg chce być wielbiony w miłosierdziu”. Pomocą w przeżyciu trwającego okresu wielkanocnego może być lektura kilku artykułów na temat Zmartwychwstania Pańskiego. Jeden z nich mówi o Zmartwychwstaniu Jezusa w relacjach Ewangelistów, inny traktuje o jednym z Apostołów – św. Tomaszu, zwanym niewiernym. W stałych rubrykach polecamy teksty: “Modlitwa uwielbienia – sposób na trudności” oraz “Eucharystia – wszystko czego potrzebuję”. Zapraszamy do lektury!

12. Dzisiaj ofiary wrzucone do puszek będą przeznaczone na podopiecznych Caritas Archidiecezji.

13. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Sylwester Senderacki, Irena Borowska, Ryszard Arngolc. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …