Menu Zamknij

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.04.2023r.

1.  Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Prosimy wszystkich naszych parafian o gorliwą modlitwę w intencji licznych, dobrych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

2. Kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej, już ostatnie, odbędzie się za tydzień  28.04 podczas Mszy Świętej o godz. 16:30.

3. Informujemy, iż pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania, mających przyjąć ten sakrament w przyszłym roku, czyli uczniów klas 8 SP, odbędzie się w niedzielę, dnia 05.05 podczas Mszy Świętej o godz. 11:30. Dalsza część spotkania odbywać się będzie również w kościele. Na to spotkanie młodzież powinna przyjść z rodzicami.

4. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 23.04 (wt.) – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;

– 24.04 (śr.) – Uroczystość św. Jerzego, męczennika, głównego patrona archidiecezji białostockiej;

– 25.04 (czw.) – Święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to dzień modlitw o urodzaje.

5. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na białostocką premierę książki „Rozmowy Jerozolimskie” autorstwa ks. prof. Waldemara Chrostowskiego i Pana Pawła Lisickiego. Spotkanie autorskie odbędzie się dn. 22 kwietnia br. o godz. 18.30 w Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym w Białymstoku.