Menu Zamknij

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.4.2024r.

1.  Kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej, już ostatnie, odbędzie się dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 16:30.

2. Informujemy, iż pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania, mających przyjąć ten sakrament w przyszłym roku, czyli uczniów klas 8 SP, odbędzie się w niedzielę za tydzień, dnia 05.05 podczas Mszy Świętej o godz. 11:30. Dalsza część spotkania odbywać się będzie również w kościele. Na to spotkanie młodzież powinna przyjść z rodzicami.

3. Kolejne spotkanie KŻR naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę 05.05 o godz. 16:30 w kościele.

4. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 29.04 (pon.) – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to również dzień Męczenników Duchownych Polskich z czasów II wojny światowej;

– 01.05 (śr.) – Wsp. św. Józefa, rzemieślnika;

– 02.05 (czw.) – Wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to Dzień Flagi Państwowej;

– 03.05 (pt.) – Uroczystość NMP, Królowej Polski. W naszym kościele Msze Święte będą sprawowane o godz. 08:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

– 04.05 (sob.) – Wsp. św. Floriana, męczennika.

5. We środę, 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Każdego dnia będzie się ono odbywać przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17:30. Zapraszamy serdecznie na to piękne nabożeństwo i do gorliwej modlitwy przez przyczynę NMP, upraszając Bożego błogosławieństwa. Zachęcamy również do tej majowej modlitwy maryjnej w Waszych domach i rodzinach.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17:30. W pierwszy piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas każdej Mszy Świętej. Z racji Uroczystości NMP Królowej Polski, która wypada w pierwszy piątek, naszych chorych parafian odwiedzimy w sobotę 4 maja, w godz. od godz. od 9:00 do 11:00.

7. W pierwszą sobotę – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to przede wszystkim dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyrwać się z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki pod ołtarzem.

8. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona przez Arcybiskupa Metropolitę Józefa Guzdka, w piątek 3 maja br. o godz. 11.00 w Archikatedrze Białostockiej. Zapraszamy do udziału w ww. uroczystości oraz wspólnej modlitwy za wstawiennictwem NMP Królowej Polski.

9. Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę 4 maja o godz. 8.00. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny do Białegostoku.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Barbara Ziuzia, Dariusz Olesiewicz. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie …