Menu Zamknij

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5.05.2024r.

1.  Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja Eucharystyczna.

2. Dzisiaj również odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania, mających przyjąć ten sakrament w przyszłym roku. Młodzież z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11:30. Dalsza część spotkania odbywać się będzie również w kościele.

3. Dzisiaj kolejne spotkanie KŻR naszej parafii – od godz. 16:30 w kościele.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Codziennie o godz. 17:30 śpiewamy Litanię do NMP i modlimy się przez wstawiennictwo Matki Bożej.

 5. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 06.05 (pn.) – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

– 08.05 (śr.) – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. Stanisława Wojtacha. Msza Święta w intencji Dostojnego Solenizanta będzie celebrowana tego dnia o godz. 18:00.

6. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty „Cuda się zdarzają, czyli o uzdrowieniach”. Wykład wygłosi dominikanin – o. Rafał Groński. Zapraszamy w sobotę 11 maja na Mszę św. o godz. 10.00, a potem na wykład o 11.00 do ARKAD KATEDRALNYCH.

7. Parafia św. Antoniego Padewskiego w Sokółce zaprasza do udziału we Mszy Świętej. transmitowanej przez TV Trwam i Radio Maryja – 13 maja, o godz. 18:00.

8. Przychodnia „Eskulap” w Białymstoku zaprasza kobiety w wieku 45-74 l. na bezpłatne badania mammograficzne. Szczegóły i kontakt na stronie internetowej przychodni.

9. Ukazał się majowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Szczególnie polecamy artykuł na temat nabożeństwa majowego oraz jego historii w Polsce i na świecie. 18 maja jest dniem 80. rocznicy Bitwy pod Monte Cassino, tematowi temu poświęcone są artykuły: „Przechodniu, powiedz Polsce”, artykuł o księdzu z naszej archidiecezji będącym kapelanem podczas tej bitwy i recenzja filmu “Czerwone maki”. W rubryce dotyczącej wychowania dzieci polecamy tekst: „Mama – najcieplejsze słowo świata”. Zapraszamy do lektury.