Menu Zamknij

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12.05.2024r.

1. Kandydatom do sakramentu bierzmowania przypominamy, że próba przed tą uroczystością  odbędzie się 15 maja, we środę, po wieczornej Mszy Świętej. Zachęcamy również do udziału we Mszy Świętej.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Codziennie o godz. 17:30 śpiewamy Litanię do NMP i modlimy się przez wstawiennictwo Matki Bożej.

3. Od piątku trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Podczas nabożeństwa majowego modlimy się o Dary Ducha Świętego i odnowienie naszej wiary. Za udział w Nowennie można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

4. Za tydzień, w niedzielę Uroczystość Zesłana Ducha Świętego. Kuria Metropolitalna Białostocka zaprasza wszystkie wspólnoty, grupy i stowarzyszenia naszej Archidiecezji na wspólne przeżywanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego pod przewodnictwem Abp Metropolity Józefa Guzdka. Odbędzie się ono 18 maja 2024 roku (sobota) o godz. 21.00 w Archikatedrze.

5. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 13.05 (pn.) – Wsp. NMP z Fatimy;

– 14.05 (wt.) – Święto św. Macieja, Apostoła;

– 16.05 (czw.) – Święto Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

6. Przypominamy o kończącym się w Uroczystość Trójcy Świętej czasie spowiedzi wielkanocnej.

7. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w procesji dookoła kościoła: 13 maja (w poniedziałek) – Różaniec Fatimski i 16 maja (we czwartek) – Różaniec Papieski. Modlimy się po wieczornej Mszy Świętej.

8. Parafia św. Antoniego Padewskiego w Sokółce zaprasza do udziału we Mszy Świętej. transmitowanej przez TV Trwam i Radio Maryja – 13 maja, o godz. 18:00.

9. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę 25 maja. Wyjście pielgrzymki spod białostockiej Archikatedry o godz. 14:00. Pielgrzymowanie zakończy Msza św. sprawowaną o godz. 18:00. Zapraszamy do uczestnictwa.