Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024r.

1. Dzisiaj, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, za odśpiewanie lub recytowanie w kościele lub kaplicy hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

2. Sakrament bierzmowania w naszej parafii będzie udzielony w najbliższą środę 22.05, podczas Mszy Świętej o godz. 18:00. Szafarzem tego sakramentu będzie ks. Abp Józef Guzdek, Metropolita Białostocki.

3. Ostania próba przed bierzmowaniem i dopełnienie wszelkich formalności odbędzie się 20 maja, w poniedziałek, po wieczornej Mszy Świętej. Na spowiedź przed sakramentem bierzmowania młodzież, rodziców i świadków zapraszamy we wtorek 21.05, na godz. 17:00.

4. W przyszłą niedzielę 26.05, podczas Mszy Świętej o godz. 10:00, dzieci naszej parafii przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej. Naszych parafian prosimy o modlitwę w intencji tych dzieci i ich rodzin. Prosimy również o uczestnictwo tego dnia w Mszach Świętych w innych godzina niż 10:00. Z racji, iż uroczystość pierwszokomunijna może się przedłużyć, następna Msza Święta będzie celebrowana o godz. 12:00. Spowiedź dzieci i ich rodziców będzie miała miejsce w sobotę o godz. 09:00.

5. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 20.05 (pon.) – Święto NMP, Matki Kościoła.

– 23.05 (czw.) – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Jest dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Tego dnia kapłani naszej archidiecezji spotykają się w archikatedrze białostockiej na wspólnej modlitwie. Wszystkich naszych parafian prosimy o modlitwą za kapłanów;

– 24.05 (pt.) – Wsp. NMP, Wspomożycielki Wiernych. Jest to dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach.

6. Za tydzień, w niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej.

7. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku ogłasza nabór na etap propedeutyczny formacji w roku akademickim 2024/2025. Przyjmowanie kandydatów rozpoczyna się od dnia 3 czerwca 2024 r. Wszelkie pytania związane z podjęciem formacji na etapie propedeutycznym w AWSD w Białymstoku prosimy kierować bezpośrednio do rektoratu seminarium. Więcej szczegółów na stronie internetowej seminarium oraz na plakatach.

8. Pielgrzymka na rolkach do Świętej Wody wyruszy spod archikatedry białostockiej 26 maja 2024. Przejazd odbędzie się trasą ścieżek rowerowych. Rozpoczęcie o godz. 16.00. Zapraszamy.

9. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę 25 maja. Wyjście pielgrzymki spod białostockiej Archikatedry o godz. 14:00. Pielgrzymowanie zakończy Msza św. sprawowaną o godz. 18:00. Zapraszamy do uczestnictwa.

10. Ks. Rafał Zakrzewski, dobrze nam znany, były wikariusz naszej parafii, obecnie pracujący  w Sokółce, organizuje samolotową pielgrzymkę do sanktuariów Francji: Louredes, Ars, La Salet, Taize i innych miejsc w dniach 21-29.09.br. Koszt 6000,- zł. Kontakt do ks. Rafała i szczegółowy program pielgrzymki do wzięcia w zakrystii.

11. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka: + Rozalia Horba. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…